Shrnutí skupinové fáze LoL

Shrnutí skupinové fáze LoL

Včera, 7.12. 2018 sa v neskorších večerných hodinách odohral posledný rozhodujúci zápas 7. Dňa ESL Nationals CZ/SK - Mistrovství Česka a Slovenska v League of Legends. Týmto posledným zápasom sme spravili veľkú bodku za Decider turnajovou fázou a presúvame sa na štvrťfinálové zápasy. Avšak mnohí sa možno pýtajú, “kto vlastne postúpil?” V následujúcich riadkov vám teda rozoberieme doterajšie výsledky.

 

45 profesionálnych hráčov rozdelených do 8 tímov v posledných 7 dňoch férovo bojovalo o snahu presadiť sa formou postupu do štvrťfinále. Bohužiaľ, cesty väčšinou niesu úplne priame a tak sa s nami 2 tímy museli rozlúčiť. Ďalších 6, ale prekonalo prvú časť svojej tŕnistej cesty a tak sa teda môžu pripravovať na ďalšiu, ťažšiu ako kedykoľvek predtým.

 

Prekvapením mnohých ľudí je hlavne vrchol rebríčka. Top trojica aktuálneho rebríčka medzi sebou súperí s rovnakým počtom bodov, avšak niekto má predsa navrch. Esportový celok Lancraft ladne zvíťazil proti obom ostrielaným tímom eSuba a Inside Games so skóre 2:0. To z tímu Lancraft robí, aj cez fakt že vyhrali rovnaký počet zápasov ako zvyšné 2 tímy (10 výhier), veľké číslo jedna.

 

Druhú priečku zhrabol modrý favorit League of Legends sekcie, profesionálny esportový tím eSuba víťazstvom 2:0 nad bronzovým miestom, tímom Inside Games.

Dvojica tímov, Esuba a Lancraft týmto umiestnením priamo postupujú do Semifinále a pre nešťastnú trojku ostáva uspieť v dnešnom štvrťfinálovom zápase proti tímu slovenského pôvodu, Necroraisers a týmto spôsobom postúpiť. Papierovo majú Inside Games navrch, avšak silu celku Necroraisers netreba zanedbávať. V minulosti nám totiž ukázali mnoho návratov, vďaka skúseným hráčom tohto esportového tímu.

Týmto prechádzame na druhú trojicu súťažiacich tímov ktorí si takisto nenechajú ukradnúť lákavý prizepool bez boja.

 

Prvý z dua vedúcich druhú polovicu postupujúcich, je silný celok Cyber Gaming. Tento tým si nechal újsť bronzovú medailu decider fáze len o jednu výhru a teda 3 body. Aj keď to hráčov tohto tímu určite zamrzelo, nevzdávajú sa a určite ukážu bojového ducha vo štvrťfinálovom súboji. Je vhodné pripomenúť, že hráči tímu Cyber Gaming remízovali v dvojboji s číslom jedna, herným celkom Lancraft.

Druhým tímom tejto dvojice je rival Inaequalis, tím ktorý ako jediný priamo zvíťazil proti hráčom esportového celku Lancraft v dvojboji 2:0. Ambiciózny úsmev im na tvári v ďalšiom zápase zmrazil rival Cyber Gaming debaklom 2:0. Inaequalis sa, ale tak jednoducho nevzdajú a plánujú uchmatnúť medailu práve pre svojich hráčov.

 

Víťazov decider fáze zakončuje slovenský Necroraisers. Tento tím je nanešťastie underdog tejto víťaznej polovice. Aj keď jeho rivali majú na konte viac ako dvojnásobok bodov, je to tento tým ktorý sa môže preukázať ako víťaz. Však prečo nie, každý postupujúci má šancu na úspech.

 

Veľa šťastia všetkým tímom a nech zvíťazí ten najlepší.

 

Tešíme sa na vás pri dnešnej štvrťfinálovej bitke Inside Games vs Necroraisers. Majte o 17:00 naladené na náš Twitch kanál a garantujem, že budete svedkami zaujímavého utkania.

Close Menu