1. KVALIFIKACE - LoL

1. KVALIFIKACE - LoL

ohlédnutí za první otevřenou kvalifikací ESL Nationals CZ/SK pro League of Legends

V neděli 7.4 jsme měli možnost sledovat zbrusu novou První sezónu ESL Nationals CZ/SK. Podobný koncept jsme už mohli vidět v podzimí Kick of season, kde se hrálo i o pozvání do této ligy.

Dva celky byly pozvány přímo do skupinové fázi z 1. a 2. místa ESL Mistrovství CZ/SK - Kick-off season: Esuba a Lancraft. Bohužel Lancraft neudržel svou sestavu pohromadě a byl tak nucen svůj spot pustit. Nabízí se tak možnost získat Lancraft slot v lize. Může to být bonusová šance? Všechny celky, které získají 3. místa v kvalifikacích, se utkají mezi sebou ve speciální “Bonus call” kvalifikaci a poperou se o Lancraftí invite z nulté sezóny.

První sezóna ESL Nationals CZ/SK disponuje prize poolem 75 000 Kč, nebo 3000 €. Načež finalisté, kteří si probojují postup ze všech skupin, budou mít tu exkluzivní možnost zahrát si offline grand finále v ESL Aréně - Katowice. Určitě je o co stát.

První Bo3 serii jsme včera mohli sledovat na: twitch.tv/esl_czsk mezi Rift Rats a Meow. Dva celky na CZ/SK scéně čerstvě zrozené, ale jména hráčů v obou týmech již nějaký ten čas po naší scéně kráčejí. Tuto sérii nakonec po nečekaných obratech a prodlužování vyhráli Meow 2:1 proti Rift Rats. Team Rift Rats se utkal o třetí místo proti Nonames atm.

Druhou sérii her jsme viděli ve formátu Bo1. eXtatus a Meow měli co dělat při obhájení své pozice na summoner riftu. V první části si eXtatus držel prevahu nad Meow. Vypadalo to, že hra se řítí jednostranně ke konci. Avšak v 30. minutě přišel neuvěřitelný zlom. Díky tomu si odnesl výhru #1 kvalifikace team Meow. Extatus si i tak získal druhé místo v kvalifikaci.

Gratulujeme týmu extatus a meow k zaslouženému místu ve skupinové fázi

Close Menu