Pod banánovou slupkou - Week 2

Pod banánovou slupkou - Week 2

Druhý týden bojů v CS:GO ESL Nationals CZSK pominul a společně s ním jsme znovu byli svědky 4 BO2 sérií, v nichž se přední české a slovenské celky snažily získat cenné body do tabulky základní skupiny a přiblížit se tak postupu na offline finále do ESL Areny v polských Katovicích.

WEEK 2 DAY #1

První den přinesl dva duely úspěšných týmů z předchozího týdne. Všechny celky se 6 body v tabulce si to rozdaly v přímých soubojích o udržení se na předních příčkách skupiny.

ECLOT.LYNX vs Trust.Universe 1:1 (16:14 Overpass, 9:16 Inferno)

Pick týmu Universe v podobě mapy Overpass nezačal zrovna slibně pro ECLOT začínající v obraně. I přes preferenci CT side na této mapě ztráceli od úvodních kol, ovšem pouze do chvíle, kdy se jim v 5. kole podařilo zvítězit se slabším nákupem a nastartovali tak návrat do hry. Ten mohl po první polovině vypadat lépe, nebýt forsyyho quad killu v 11. kole kterým udržel Universe ve vedení, jenž vydrželo až do poločasu i přes kolo 14., kdy stejnou krásu předvedl bery. Před změnou stran tak Universe vedli 8:7. V druhých pistolích tentokrát dominovali „hosté“ ECLOT.LYNX a ani MVP prvního týdne forsyy triple killem jakožto poslední CT hráč situaci nezachránil. Nicméně poté na serveru předváděli oba aktéři CS:GO adaptaci horské dráhy. Marek „shadye“ Hovanec za mikrofonem proklínal svými predikcemi jedno kolo za druhým, jeden úspěšný force střídal další, forsyy přidal dokonce i ace v 27. kole. Hned to další však Universe ztratili poté, co K1 - FiDa zaznamenal clutch proti třem oponentům, čímž rozbil ekonomickou situaci CT strany a ECLOT si posledními dvěma koly pojistili cenné 3 body.

Po přesunu na mapu Inferno, jenž zvolili do série ECLOT jsme mohli vidět famózní nástup ofenzivní síly Trust.Universe. I přes prohrané pistolky se vyšvihli do vedení 1:6, kdy si v sedmém kole dokonce The eLiVe dokonce dovolil na hráče pokoušejícího se zneškodnit bombu vytasit nůž. Úspěšně. Za stavu 2:8 si vzali bránící hráči taktickou pauzu a nejspíš mírně pomohla. V kole 12. předvedl ZEDc krásný spray na tři postřelené protihráče a i díky tomuto boostu skončila polovina pro ECLOT ještě hratelně – 5:10. Znovu individuální přístup k pistolovému kolu a pokus o clutch, tentokráte znovu neúspěšný, když bery za 1v3 situace poslal k zemi dvojici hráčů Universe. ECLOT se ještě chopili šance při následném kole, kdy zkusili force buy, nicméně naděje jim definitnvě vzal lucasp. Ten se svým scoutem, respektive USP zařídil celkem 4 killy v 18. kole a od té doby už to byla víceméně jednostranná pasáž pro Universe. Sice ještě některá kola zbytečně ztratili, ovšem když přišlo na nejhorší, lucasp dokázal vždy zapečetit A site a nepustil ECLOT kolikrát ani k položení bomby. Dominantní výkon na Infernu zakončili Trust.Universe vítězstvím 16:9.

ECLOT.LYNX zaskočili Universe svými výkony na jejich vlastní mapě, nutno však dodat, že se jedná o mapu, kterou oba týmy sdílí ve svém poolu. Skvělými výkony se opět blýskl David „forsyy“ Bílý, jenž si říká o kandidaturu na MVP celé sezony, pokud dokáže v podobném tempu hrát i další utkání. ECLOT se však po úvodní výhře udrželi dost vysoko v tabulce a odnesli si hlavně cennou dělbu bodů s obhajujícím šampionem z minulé sezony.

Inside Games vs EXORS Gaming 1:1 (16:3 Vertigo, 10:16 Overpass)

V druhém utkání se proti sobě postavili Inside Games a EXORS Gaming. Stejně jako v prvním případě i zde se jednalo o týmy se 6 body, což u Inside Games očekával kdekdo, nicméně u EXORS to bylo přinejmenším příjemné překvapení, když minulé úterý smetli 2:0 BRUTE. Sami však pocítili pocit porážky a dosti tvrdý. Inside Games vytasili svůj pocket pick v podobě Vertiga a nebyla to pěkná podívaná. Ze začátku se sice kola přelévala ze strany na stranu, nejprve Reylo zvládl 1v2 triple kill clutch v pistolkách, po výměně dalších kol EXORS znovu srovnali na 2:2 když Dytor zaznamenal quad kill a queztone neměl dost času na zneškodnění bomby. Poté však přišel nákup awp pro zmíměného zkušeného borce a začala hitparáda. Do konce poloviny už pak povolili IG svému soupeři jedno jediné kolo a tím bylo vymalováno. Modrobílí dokázali dominovat až po zbytek mapy a EXORS se spíše k prohře 3:16 protrápili, než že by byli schopni něco vymyslet. Zde nebylo o čem, všichni  z Inside Games hráli naprosto bravurně a místy se i předháněli kdo dokáže s větší grácií svému týmu zajistit další bod do statistik.

Po krátké pauze mezi mapami to však začalo být o poznání zajímavější. Inside Games dosti namlsaní po prvním skalpu soupeře vtrhli na Overpass soldiní defenzivou a i díky daxenovi a jeho AWP ze začátku drželi vedení, dokud OxidE nevytáhl 1v2 clutch a quad kill v jednom a tom samém kole. Následovaly 2 série, kdy nejprve 3 pro sebe získali EXORS, ale stejnou mincí jim byli schopni oplatit i Inside Games. Strany se točily za stavu 8:7 pro modrobílé. Velkou potyčkou na midu pak začala polovina druhá, ovšem těžili z ní EXORS Gaming. Ti poté zaznamenali už pouhá dvě klopýtnutí, kdy se hned dvakrát museli uchýlit k ustrážení zbraní namísto pokusu o retake, ovšem i díky ninja defusu ve 22. kole zůstali ve vedení a to si po prolomení soupeřovy ekonomiky, neúspěšného taktického timeoutu Inside Games a nykrově quad killu v kole 25. také pohlídali. Závěrečné kolo už pak vypadalo jako pouhé splnění povinnosti a EXORS tak dokázali i po druhém těžkém souboji udržet krok s čelem tabulky.

Inside Games vytasili nečekaně Vertigo a dost možná tím svého soupeře zaskočili. Na obou mapách byla vidět zkušenost, kterou IG oplývají i jistá drzost, kdy jsme mohli sledovat nesčetně boostů, k nimž mapy Overpass i Vertigo (to obzvláště po svém reworku) doslova pobízí. Byť i s drobným štěstím, EXORS však předvedli více než solidní defenzivu na Overpassu a zcela po právu připravili jako první modrobílé barvy o první body.

WEEK 2 DAY #2

BRUTE.GG vs Dark Tigers 2:0 (16:14 Nuke, 16:4 Inferno)

Vybrání mapy Nuke do BO2 série proti Dark Tigers bylo přinejmenším odvážné, ovšem BRUTE chtěli odčinit zklamání z prvního týdne, kdy právě tuto mapu zvolili proti EXORS a nedokázali je i přes masivní comeback ze stavu 3:12 přetlačit. Nyní měli šanci na nápavu stejně jako DTG, jenž podobně těsně nestačili v prvním týdnu na Inside Games. BRUTE začali v útoku a podle toho se také vyvíjel úvod duelu. AJTT, MAXX i capsen zaznamenali během prvních 5 kol každý po jednom triple killu a dotáhli svůj tým kvedení 4:1. Poté však začala čísla poskakovat na scoreboardu stejně jako grafitové tyče v reaktoru RBMK na Ukrajine v roce 1986. Dark Tigers tuto rošádu zahájili když zvládli force buy, za stejné investice pak Crazyy předvedl 1v2 clutch. Při prolomení T side ekonomiky v 10. kole byl klíčový především Majky a jeho AWP. Poté si ještě oba aktéři párkrát vyměnili kolo za kolem a poločas skončil za vedení BRUTE 8:7. Nutno podotknout, že se DTG drželi ve hře především díky nadstandardnímu výkonu beastika. V prvních kolech druhého poločasu o sobě dal také vědět do té doby dosty tichý tomkeejs a DTG dokonce poprvé vedli. Pokud první poločas byla obdoba autobiografie Alana Marshalla s názvem Už zase skáču přes kaluže, tak ve druhé části mapy Nuke skákalo skóre nejen přes kaluže, nýbrž rovnou přes oceány. BRUTE získali clean full buy kolo na CT side, poslali soupeře do pistolí, následně se vytáhl NIO quad killem a eco museli volit BRUTE. Ve 24. kole doplatili na late call strategii Dark Tigers, když nestihli zavčasu položit bombu, což napravili o dvě kola později, když vyhráli pouze s pistolemi. Že už to vypadalo ztraceně pro BRUTE, když po tomto kole neměli peníze? Taky bych řekl, nicméně dali dohromady ještě jeden nákup a dokázali třemi koly v řadě otočit na konečných 16:14 a ukončit tak tento šílený maraton vítězně.

Inferno už poté takové terno nebylo. Jakoby Dark Tigers obdobně ve stylu série proti Inside Games nedokázali po těsně ztracené první mapě, v níž měli dobře vykročeno, najít směr a než se rozkoukali, ztráceli 5 kol a aby toho nebylo málo, tak v kole osmém vystřílel fazen sám hned trojici hráčů dobývající A site. DTG dokázali nákup soupeře prolomit, ovšem ani to nestačilo na více než 4 body za ofenzivu. Po výměně stran se BRUTE nadechli k posledním ranám a skutečně finální hřebíček do rakve zasadil MAXX, když si jako třešničku na dortu vychutnal 1v4 clutch na samotný závěr.

Dark Tigers se stále v druhé sezoně ESL Nationals CZSK hledají, což je pro posledního vicemistra nepříjemná zpráva. Sice měli zatím dost těžké oponenty, ovšem pokud chtějí pomýšlet na playoffs, budou muset začít sbírat body. Z úterního duelu si pochvalu zaslouží dvojice Sebastian „beastik“ Daňo a Dominik „NIO“ Maxián, kteří na první, respektive druhé mapě dokázali držet krok se svým soupeřem alespoň po individuální stránce. Za BRUTE se pak nejsilnějším výkonem může pyšnit Martin „MAXX“ Smolár, jenž na závěr první mapy předvedl pár rozhodujících trade killů, na Infernu vytasil solidní rotace a o posledním kole ani nemluvě. Nerozlučná dvojka Filip „AJTT“ Dolenský a René „fazen“ Szíjjartó si rozdělili kvalitní výkony na obou mapách, kdy český hráč zářil na mapě první a jeho slovenský parťák na Infernu.

Team Gravity vs FURY Esport 1:1 (14:16 Dust2, 16:9 Inferno)

Týden s pořadovým číslem 2 uzavřela dvojice Gravity a FURY. Pickem KAPARZA byla sniperská mapa Dust2 a věřte mi, že AWP hráči budou v tomto příběhu hrát ještě větší roli než Leonardo DiCaprio se svojí dvojrolí ve snímku Muž se železnou maskou. Utkání na písečné mapě rozběhli FURY v útoku, když odrazili pokus o retake A situ v pistol roundu. Následovalá zajímavá eskapáda, kdy nejprve Gravity zvládli force buy a následně selhali v 3v1 situaci proti inccovi a jeho wipu. V pátém kole málem znovu Gravity získali úspěšný force, ovšem museli si počkat až na svůj power spike v podobě double awp setupu. Ten se objevil až v kole osmém, nicméně dvojice KAPARZO a m00nlich3r předvedla místy až famózní výkony. Ty však stačily pouze na 5 bodů za CT side, kdy poločas uzavřel stinx čtyřmi fragy na závěr. Po vyhraném druhém pistolovém kole se zdálo být vše ztraceno pro Gravity, nicméně opak byl pravdou a před nimi byla veliká stíhací jízda. Coby force buy obdržel WANTYYYYY (už jsem zapomněl, kolik Y se tam vlastně píše 🙂 ) raid boss AK-47 a rozběhl A long. Od té doby přidávali Gravity jedno kolo za druhým dokud nedokázali poprvé od začátku mapy srovnat stav, a to na 11:11. V kole 23. to také nevypadlo zle, ovšem v 3v3 situaci s položenou bombou na B site dovolili Gravity triple kill xperriencovi, což opět trochu zamíchalo kartami. Ty karty se však nemíchaly v ruce, nýbrž v pocitvé míchačce na beton, jež zdobí každé druhé staveniště. Kolo s číslem 25 pak nabídlo zajímavou výměnu názorů – incc zaznamenal triple kill, ovšem stejně jako v pokeru vyšší karta bere a tak WANTYYY a jeho quad kill zajistil další kolo pro Gravity. Ti ale poté narazili na stejnou překážku, kterou sami vystavili svému soupeři v prvním poločase – AWP hráče. Natřikrát nepovedený vstup na B site znamenal map point pro FURY a ti jej dokázali využít ve 30. kole kdy poslední naděje ukončil znovu stinx z velmi povedeného flanku.

Silně to připomíná první duel týdne mezi ECLOT a Universe. Až si dočtete story o Infernu, zjistíte proč. FURY začínali v útoku a pistole nezvládli. Málem už prohrávali o 3 kola, ovšem incc se blýskl dalším spektakulárním clutchem, kdy s 26 HP poslal k zemi trojici hráčů a snížil na 1:2. Toto dokonce nakoplo FURY i k menšímu obratu. Nejprve prorazili skrze cenný double AWP setup díky rychlé B site strategii, ale vše se zvrtlo v kole osmém. Při pokusu o split na A site odchytil KAPARZO hráče nesoucího bombu a dokázal ji tam díky čtyřem fragům uhlídat až do konce kola. Tento sniper se pak ukázal být znovu tím rozdílovým, když FURY až v posledních dvou kolech prvního poločasu byli schopni zatlačit wipa do sitů a snížit alespoň na 6:9. V druhých pistolkách nejprve xperrience překvapil dva hráče do zad z A housu, nicméně WANTYYY a jeho 1v3 clutch přisoudil bod Gravity. Pokus o force buy se zde FURY silně nevyplatil, když až za stavu 6:14 byli schopni dát dohromady teprve druhý full buy, který byl konečně úspěšný. Do konce už ale dokázali získat jen další 2 kola, když za stavu 9:14 předvedl WANTYYY další triple a KAPARZO dorazil v 1v1 situaci a v kole posledním pak risk s minimální utilitou a double AWP setupem nevyšel.

Mít vybrat hráče série, tak musím volit hned 3. Na obou stranách by to byl primární AWP hráč, ať už David „KAPARZO“ Lacina nebo Martin „incc“ Shinwari, doplněni o Tomáše „WANTYYY“ Jarolíma. Tito se prezentovali jednoznačně nejefektnějšími i nejefektivnějšími koly a hlavně díky nim byl tento duel velice atraktivní. Gravity může mrzet první mapa a především 12. kolo, kdy prohráli proti slabšímu nákupu, v tomto zápase byli mírně silnějším týmem, ovšem remíza utkání sluší také.

Po těchto místy až vyčerpávajících bodech se nám opět trochu vyrýsovala tabulka. Všechny celky, které z prvního týdne měly náskok, o něj přišly, když v obou pondělích zápasech došlo na dělbu bodů. První až čtvrté místo tak sice stále okupují Trust.Universe, Inside Games, EXORS Gaming a ECLOT.LYNX, ovšem pouze s tříbodovým náskokem na páté BRUTE.GG. Těm na záda dýchají Team Gravity a FURY Esport, zatímco jediní Dark Tigers čekají na první body ve druhé sezoně.

PREVIEW WEEK 3

DAY #1

ECLOT.LYNX vs FURY Esport

Pro ne zatím tak moc úspěšné FURY to nevypadá zrovna nejlépe do následujícího týdne. Útěchou pro ně může být, že na Infernu předvedli podobně mizerný výkon jako jejich soupeř proti Universe a že i oni sami zvládli jít do 30 kol s obhajujícím šampionem. Nicméně ECLOT.LYNX zdá se našel kvalitní formu do druhé sezony a chce se porvat o příčky nejvyšší. FURY by sice mohli mírně kousat, nicméně kosa smrtky by měla setnout jejich hlavy a ECLOT by měli bodovat za plný počet.

Players to watch: Milan „rko“ Kohút X Martin „incc“ Shinwari

Highlighted maps: Overpass, Inferno, Dust2

INSIDE GAMES vs BRUTE.GG

Hráči reprezentující modrobílé barvy IG zatím nemají zrovna přívětivý los. V prvním kole vyhmátli poslední vicemistry, v pondělí se nezvládli popasovat s nadstandardně hrajícími EXORS a ve třetím kole je čeká celek BRUTE.GG. Ten také dokázal nasadit DTG 2:0, nicméně proti EXORS neuhráli ani mapu. Inside Games jsou v této sérii mírným favoritem na vítězství díky větším zkušenostem a očividné nebojácnosti zkusit atypickou mapu do draftu, nicméně tvrdit, že BRUTE nemají šanci, by bylo čiré šílenství.

Players to watch: Richard „queztone“ Strnátko X Filip „AJTT“ Dolenský

Highlighted maps: Mirage, Nuke, Overpass

DAY #2

Team Gravity vs Trust.Universe

Další dosti složitý test pro Gravity. Ti mírně prováhali první mapu proti ECLOT a sami si pokazili možnost plného zisku bodů v úterním zápase s FURY. Nyní před sebou mají jednoho z nejobávanějších soupeřů celé tabulky. Na druhou stranu Universe už ukázali některé slabiny a pokud je dokáží Gravity využít, mohou získat velice důležité body na stíhací cestě skrze tabulkou druhé sezony ESL Nationals CZSK. Doufám, že uvidíme Inferno, neboť oba celky na této mapě posledně své oponenty totálně přejeli.

Players to watch: David „KAPARZO“ Lacina X David „forsyy“ Bílý

Higlighted maps: Inferno, Overpass, Train

Dark Tigers vs EXORS Gaming

Říct na začátku sezony, že budou EXORS favoritem v sérii, ani by se mi tomu nechtělo z počátku věřit. Ovšem soudě dle posledních výsledků a prvních dvou týdnů nelze volit jinak. Pokud Dark Tigers opět nezvládnou mapu, kterou budou mít dobře rozjetou stejně jako proti IG nebo BRUTE, mohou se případnou porážkou s EXORS připravit o šance bojovat o nejvyšší příčky již v samotném úvodu sezony. Stále to mají ve svých rukou, ale visí nad nimi Damoklův meč a musí zabrat, aby se jeho trestu dokázali vyhnout.

Players to watch: Dominik „NIO“ Maxián X Patrik „nykr“ Jančík

Highlighted maps: Inferno, Nuke, Vertigo

Close Menu