Pod banánovou slupkou - Week 1

Pod banánovou slupkou - Week 1

Máme za sebou první týden 2. sezony ESL Nationals Česko a Slovensko. Všech osm týmů, které si buď skrze kvalifikace prostřílely cestu, nebo obdržely pozvánku na základě výsledků z minulé sezony, se představilo ve dvou hracích dnech, které budou pokračovat ještě dalších 6 týdnů. Ještě než přistoupíme k jednotlivým utkáním, pojďme se podívat ve zkratce na týmy, jenž se nám během příštích 2 měsíců představí v lize:

Trust.Universe a Dark Tigers – pozvané celky, vítěz a vicemistr 1. sezony ESL Nationals Česko a Slovensko
Inside Games, EXORS Gaming, FURY ESPORT – postoupili z první kvalifikace
BRUTE.GG, ECLOT.LYNX, Team Gravity – postoupili z druhé kvalifikace

WEEK 1 DAY #1

Dark Tigers vs Inside Games 0:2 (14:16 Train, 10:16 Dust2)

Hned první duel druhé sezony nabídl souboj dvou velice silných aspirantů na nejvyšší příčky. Inside Games v obměněné sestavě oproti posledním CS:GO bojům z dob minulých přibrali kromě jiných hlavně Richarda „queztone“ Strnátka a jeho zkušenosti modrým barvám jednoznačně pomohly. I přes famózní začátek DTG na jejich vlastní mapě dokázali uhrát Inside Games hned 8 bodů za T side na Trainu a vypadalo to, že zbytek úvodní mapy bude v jejich režii. Opak byl však pravdou, kdy prohrané pistolové kolo spustilo další lavinu kol pro tým vedený Tomášem „tomkeejs“ Tomkou. Došlo se až do třicátého kola, kde se do role středověkého kata vložil Zdeněk „daxen“ Dušků z IG a svoji gilotinou setnul hlavy hned třem tygrům v závěrečném 1v3 clutchi a zajistil tak první výhru pro svůj tým.

Zdali i tímto smolným způsobem prohry byl způsoben horší výkon DTG na mapě druhé se jen můžeme domýšlet, nicméně Inside Games ukázali, že se s nimi musí počítat. Od začátku byli schopni držet si drobné vedení a když už se po nich soupeř natahoval, vytasili jako eso z rukávu nečekané rychlé náběhy, vyhrané force buye a další triky, na které Dark Tigers nebyli sto najít zavčasu odpověď. Na Dust2 už celkový rozdíl činil 6 bodů a DTG tak svoji cestu za obhajobou finálové účasti nezačali zrovna nejšťastněji.

EXORS Gaming vs BRUTE.GG 2:0 (16:11 Mirage, 16:14 Nuke)

Druhý zápas prvního dne přinesl první větší překvapení v celé sezoně. EXORS coby jeden z týmů, jenž není řazen mezi kandidáty na playoffs, dokázal obrat o všechny body jeden z předních tuzemských týmů. Na mapě Mirage jsme mohli vidět podobný scénář jako v prvním zápase, kdy BRUTE začali agresivně a vypracovali si solidní vedení, které však postupem první poloviny a vůbec celé mapy dokázali ztratit. Excelentní obrana při plných nákupech a určitá nebojácnost přisoudila nakonec pohodlnou výhru pro EXORS. Na mapě Nuke už byli BRUTE o poznání v lepší startovní pozici, když se jednalo o jejich vlastní pick. Tedy tak jsme si alespoň mysleli, že to bude. Znovu jsme se trochu přehmátli, neboť za CT side ukořistili pouhé 3 body! Za takového stavu by člověk čekal rychlé ukončení ze strany EXORS a dominantní potvrzení výhry v BO2 sérii. To bychom však nesměli hrát Counter-Strike, kde i nemožné je možné. Velký comeback byl nasnadě, nicméně ani v tomto případě jsme se jej nedočkali. Třicáté kolo pro sebe v hodně hektickém tempu získali EXORS Gaming a připojili se k Inside Games na čele tabulky.

WEEK 1 DAY #2

Trust.Universe vs FURY ESPORT 2:0 (16:14 Overpass, 16:6 Nuke)

Obhajoba šampiona začala soubojem s nováčkem národní ESL ligy. Universe si smlsli na FURY v poměru 2:0, nicméně nebylo to až tak bez překážek. Na Overpassu si favorit dokázal vypracovat solidní lead na CT side, ovšem nejenže dokázali FURY zabrat, podařilo se jim ještě během první poloviny otočit průběh ve svůj prospěch. Ve vedení 8:7 se pokusili dokončit svůj upset, ovšem i přes fakt, že Overpass je dosti CT-sided mapa, síla Universe se skrývá v jejich ofenzivě. Dalo jim to práci a dlouho to trvalo, než se podařilo rozbít ekonomiku FURY, ovšem i zde ve třicátém kole mapa skončila, když Universe odmítli prodloužení.

Druhá mapa už byl úplně jiný příběh. Universe dostali na Nuke možnost začínat v obraně, nahráli si 10 bodů a v útoku po změně stran přejeli svého soupeře jako parní válec. Jeden jediný bod ve druhém poločase FURY nestačil a tak se museli smířit s porážkou. I tak však především sympatický výkon na první mapě naznačuje, že v této sezoně budeme mít o zábavu postaráno.

ECLOT.LYNX vs Team Gravity 2:0 (16:3 Dust2, 16:12 Overpass)

Ještě jednostrannější byla první mapa druhého úterního duelu. ECLOT si nahrabali hned 7 bodů než se Gravity vůbec dostali ke slovu. Jak je však ze skóre patrné, moc to týmu Davida „KAPARZO“ Laciny nepomohlo. To co si BRUTE v pondělí nastřádali na Nuke za první polovinu si připsali Gravity za celou mapu a velice svižně tak bylo po všem.

Na mapě druhé se už ale psal jiný příběh. Gravity ukázali, že se umí zmátořit po zpackaném výkonu. O to více, když Dust2 byl jejich vlastní pick do této BO2 série. O poznání koukatelnější partii pak sehráli na mapě Overpass. Gravity dokonce otáčeli strany ve vedení o 3 body, nicméně CT side ECLOT.LYNX byla až moc silná a zvládli se dostat do sedla a ve finále i celou mapu otočit.

I čtvrtá série tak skončila stavem 2:0 a celá tabulka se nám tak rozdělila na dvě části – 4 týmy se 6 body a 4 týmy bez bodů. Byli jsme svědky několika překvapivých upsetů i jednostranných přejezdů. Nejméně očekávaným výsledkem byla nejspíš výhra EXORS, naopak Inside Games a Trust.Universe potvrdili své kvality.

PREVIEW WEEK 2

WEEK 2 DAY 1

Pondělní utkání nabídnou souboje vítězů. ECLOT.LYNX se představí proti Trust.Universe. Pro oba měly úvodní duely podobné průběhy v podobě vyrovnané mapy Overpass a přejezdu soupeře na mapě druhé. Proto se dá očekávat, že Overpass bude klíčová mapa této série, ať už půjde do banu nebo si jedna ze stran dovolí tuto mapu picknout. Drobným favoritem zůstávají Universe, nicméně ECLOT se v poslední době odrazili k výrazně lepším výkonům i proti silným evropským týmům v jiných soutěžích.

Od 21.00 budeme moci sledovat Inside Games v cestě za playoff postupem a jejich další překážkou bude překvapení z prvního týdne EXORS Gaming. Tým Jana „Bongo“ Zváry se znovu pokusí o upset proti favoritu série, Inside Games by si dle papírových předpokladů ale měli připsat dalších 6 bodů ve 2. sezoně ESL Nationals Česko a Slovensko.

WEEK 2 DAY 2

Dark Tigers a BRUTE.GG, ani jeden z těchto týmů nezačal podle svých představ. Pro DTG může být drobnou omluvou start proti těžkému soupeři, naopak BRUTE hodně zaváhali a mají co napravovat. Přátelská atmosféra standardně panující mezi těmito týmy bude dosti narušena, neboť první body v sezoně jsou více než důležité a být po dvou týdnech bez skalpu soupeře by spíše naznačovalo boje o nižší příčky, což rozhodně není cíl ani jednoho z týmů. Na základě výkonů z prvního týdne lze favorizovat Dark Tigers, ovšem celá série by měla skončit dělbou bodů, kdy si oba aktéři připíší po jedné výhře.

FURY ESPORT po nepovedeném úvodním zápase proti favoritu soutěže vyzvou Team Gravity. Druzí jmenovaní byli v kvalifikaci katy eSuby když v decideru vyhráli 2:1, nyní však před sebou mají další dost možná rozhodující sérii. Pokud chtějí pomýšlet na vyšší příčky, musí proti FURY minimálně bodovat, neboť je čekají ještě daleko silnější soupeři. Prvotní představení na Dust2 nedopadlo úplně nejlépe a Overpass by zde mohl být také kámen úrazu, neboť FURY na něm zvládli potrápit Universe a byli krůček od prodloužení.

Close Menu