Pod banánovou slupkou - week 3

Pod banánovou slupkou - week 3

Skupinová fáze druhé sezony ESL Nationals CZSK dosáhne poloviny, nicméně ještě než nám čtvrtý týden začne, pojďme si zrekapitulovat týden minulý, kdy znovu byly na programu 4 BO2 duely a týmy bojovaly o důležité body do tabulky.

WEEK 3 DAY #1

ECLOT.LYNX vs FURY Esport 1:1 (19:17 Dust2, 14:16 Inferno)

Pro FURY byl tento duel klíčovým, pokud chtějí dále pomýšlet na playoff naděje. Ze silnějších soupeřů se zatím potkali pouze s Universe, v duelu s Gravity nezvládli jednu ze dvou map. ECLOT je však tým, který mapy nedává zadarmo ani náhodou a v této sérii se nám to potvrdilo do posledního písmene.

FURY si do série zvolili mapu Dust2 a začínali za Counter-Teroristy. Úvod jim však ale moc nevyšel, když po prohraných pistolích a nezvládnutém prvním plném nákupu v jednu chvíli prohrávali 1:8. Až s triple AWP setupem a několika solidními holdy se jim podařilo vystřílet si za obranu alespoň 4 kola. Ukázalo se však, že i jejich soupeř bude v defenzivě poněkud slabší i přes fakt, že ECLOT zvládli vyhrát i druhé pistolové kolo. Hned v dalším kole se rozhodli vyhuntit nepřítele a ztratili 2 cenné zbraně na midu, které FURY využili ke své výhodě a postupně začali duel srovnávat. Zde se hodí připomenout clutch moment Davida „xperrience“ Července, jenž přežil jako poslední s 8 HP. Ze stavu 4:12 se tak FURY dostali až na 9:13 a posléze i 13:13. Veškerá výhoda týmu ECLOT byla na chvíli pryč, přesto se však mohli pyšnit dvěma map pointy. Nepodařilo se však využít ani jeden a tak se prodlužovalo. Hned první prodloužení ale bylo rozhodující a v poměrně rychlém tempu. FURY mírně zachránil opět low HP clutch moment, tentokrát 3 procena health baru a v ústřední roli Tomáš „system“ Zemko, díky němuž vykřesali FURY alespoň jeden bod za první část overtimu. ECLOT si však vše pohlídal a v závěru se mohl radovat z nejtěsnějšího možného vítězství.

Kdo čekal, že ECLOT si na své vlastní mapě a tedy Infernu dokráčí pro hladké 2:0 vítězství, ten asi moc nepřišel do styku s technikou. Před druhou mapou zradil Steam Adama „ZEDc“ Bartka a tak místo něj museli ECLOT.LYNX povolat náhradníka. Důvěru vložili v Matúše „zingg“ Martinceka. Ten se sice na mapě neztratil, ale mírná miskomunikace byla z tábora ECLOTU poměrně cítit. Samotný průběh začal obdobně jako na první mapě, kdy si tým na mapě soupeře vyvinul za ofenzivu kvalitní náskok. ECLOT se však ubránili a z 3:7 dokázali otočit do poločasu na 8:7. Prohrané pistolové kolo je však odsoudilo ke špatné ekonomické situaci, které ale FURY nebyli schopni hned od začátku využít. Masivní tahanice skončila až ve 30. kole, kdy FURY zaslouženě oslabeného soupeře udolali a z této série si tak oba aktéři odnesli po třech bodech.

Těžko říct, zdali absence jednoho hráče na straně ECLOT.LYNX mohla být rozhodujícím faktorem v infarktovém závěru, ovšem někde se to určitě odrazilo. FURY budou jistě s tímto výsledkem spokojení, jsou díky němu stále v kontaktu s týmem na čtvrtém místě a jejich šance na playoff tak stále září poměrně jasným plamenem.

BRUTE.GG vs Inside Games 1:1 (14:16 Inferno, 16:13 Mirage)

Asi ten nejočekávanější duel týdne proběhl v pondělí večer, kdy se utkali dva silní aspiranti na postup do Katovic – BRUTE.GG a Inside Games. Oba týmy již v lize zažily nějaké ztráty, BRUTE vstupovali do utkání jako mírný (opakuji, velice mírný) outsider a v první fázi utkání tomu vše odpovídalo.

Na Inferno jakožto vlastní pick vletěli modrobílí ve velkém stylu. Pistolové kolo sice vyhráli jen o necelou sekundu, když Ondřej „Crazyy“ Švec nezvládl zneškodnit bombu, ovšem on sám ještě nečekal, že ho čeká famózní výkon v sérii. Na ten si však musel chvíli počkat, neboť Inside Games diktovali tempo, jakému BRUTE nestačili. První bod si totiž připsali až po osmém odehraném kole. O to kurioznější je fakt, že první poločas skončil vedením BRUTE 8:7. Ano, nejprve sedm kol prohráli a následně si mazali Inside Games na chleba jako máslo na rozpečený rohlík po ránu. Po kvalitním návratu za obranu se přesunuli k útoku. Pistolové kolo tentokrát zvládli a dokonce si vypracovali i vedení 13:8. Vše nasvědčovalo tomu, že comeback se podaří dotáhnout, jenže ouha. Counter-Strike je asi tak nevyzpytatelný jako je krásný a i přes vítězný force buy BRUTE v 29. kole si prodloužení nevynutili. Inside Games potvrdili roli silnějšího týmu a i když s velkými potížemi, zvládli si první mapu připsat pro sebe v rámci základní hrací doby.

Odpovědí BRUTE.GG byla mapa Mirage. Pokračovali v dobrém tempu na T-side a především kvalitní kontrolou midu si získali nepatrný náskok. Inside Games se sice ke konci první půle ještě vzepřeli, ale v tu chvíli už se do hlavních rolí vžila dvojice Ondřej „Crazyy“ Švec a René „fazen“ Szíjjarto. Ti postupně vystříleli svému celku šestibodové vedení 13:7, když přišel klasický zlom. IG si řekli, že soupeři nedají svoji kůži lacino (ahoj Davide) a podařilo se jim nejen náskok zmírnit, ale i úplně vymazat. Paradox CS:GO však na sebe nenechal dlouho čekat, když BRUTE ovládli poslední 3 kola a se skóre 16:13 tak i druhá pondělní série skončila remízou.

BRUTE k sobě byli hodně kritičtí i na sociálních sítích po duelu, kdy je mrzela první mapa. Přeci jen to měli ve své moci, na obou mapách měli téměř totožné vedení, ovšem koncovka je v jednom z těch dvou případů šeredně zradila. A získat pouze 3 body místo 6 proti takto silnému soupeři je jistě nepříjemností, ale nedá se uzmout Inside Games jejich kvalita a fakt, že si ty 3 body naprosto zasloužili.

WEEK 3 DAY #2

Team Gravity vs Trust.Universe 0:2 (12:16 Mirage, 10:16 Inferno)

Duel týmů z opačných konců tabulky nabídlo úvodní klání úterního večera. Favorit na vítězství a obhajující šampion Universe šli do boje proti nováčkovi soutěže Gravity, kteří se zatím v soutěži spíše hledají.

Na mapě Mirage to však pro outsidera začalo poměrně solidně, když se v úvodu dostali Gravity do vedení na T-side. Především zásluhou Šimona „suplick“ Skulpíka zahájili náskokem 5:2, nicméně poté se Universe probrali a začali mapu strhávat na svoji stranu, když s AWP řádil Lukáš „Levi“ Bouřa podporován kvalitními individuálními výkony Adama „NEOFRAG“ Zouhara. Polovina nakonec skončila stavem 10:5 pro Universe a začalo se projevovat, proč zvolili právě tento pick do série. Dominance nebrala konců ani po výměně stran. Universe ztratili svoji šňůru až po devatenáctém kole mapy, kdy nezvládli force buy soupeře, kde se blýskl hlavně Michal „m00nlich3r“ Pokorný s deaglem. Universe to ale nikterak nezaskočilo, neboť pro první map pointy si došli při skóre 15:9, kdy naopak oni sami porazili plný nákup soupeře za použití deaglů. Využít se podařilo až ten čtvrtý, ovšem co je doma, to se počítá.

David „KAPARZO“ Lacina zvolil mezi Infernem a Trainem jako posledními možnými mapami tu první jmenovanou. Ke slovu se ale také dostali až po nějaké době, neboť prvních 5 kol za CT-side šlo na konto Universe. Dotahování však Gravity předvedli více než kvalitní a ani u tohoto Inferna jsme neviděli dominantní polovinu po kvalitním startu a Gravity dokonce měnili strany za jednobodového deficitu. Podpořeno pistolovým kolem to zprvu vypadalo na další vyrovnanou mapu v ESL Nationals CZSK, nicméně Universe a jejich ofenzivní síla na sebe nenechala dlouho čekat a téměř bezchybnou hrou v druhém poločase si dokráčeli pro poměrně jasné vítězství 16:10 a 2:0 v celé sérii.

Gravity měli spoustu světlých momentů, nicméně na nejlepší tým soutěže to prozatím ještě nestačí. Nutno dodat, že se jedná o víceméně slepenou sestavu na tuto soutěž, která ještě potřebuje nějaký ten čas. Nezvládli využít oslabení na straně Universe, kdy jeden ze zatím nejlepších hráčů soutěže David „forsyy“ Bílý nemohl být přítomen a Universe podobně jako ECLOT.LYNX dali důvěru náhradnímu hráči. Světe div se, znovu přiel na scénu Martin „zingg“ Martincek.

Dark Tigers vs EXORS Gaming 2:0 (16:8 Train, 16:0 Nuke)

Dark Tigers se zatím ve druhé sezoně ESL Nationals CZSK spíše trápí. Nevydařený úvod, kdy po dvou sériích okupovali bez bodu poslední místo tabulky neházel dobré světlo na vicemistra minulého ročníku. DTG však proti EXORS Gaming měli možnost využít zavahání některých celků z předních příček a trochu si polepšit.

Do série si zvolili mapu Train, na které v úvodním utkání málem přehráli Inside Games a nyní se rozhodli složit reparát. Úvod za teroristy nevypadal zle, pistole se zadařily, nicméně od prvního plného nákupu o sobě začali dávat vědět i EXORS, jenž zatím byli schopni hrát solidní partie s každým předchozím soupeřem. Bránící hráči si totiž nedokázali urvat žádnou sérii vyhraných kol, z čehož trpěly jejich bankovní konta a toho také Dark Tigers dokázali využít. Naposledy ve vedení byli EXORS za stavu 5:4. A naposledy až po zbytek série... Kvalitní útočná polovina vynesla týmu Tomáše „tomkeejs“ Tomky hned osm bodů, což je na Trainu solidní porce. Podpořeno téměř stoprocentní defenzivou, nebylo moc co řešit a Dark Tigers si mohli oddychnout, neboť po vítězství 16:8 slavili první skalp v soutěži. Dvojice Ondřej „EYO“ Šťastný a Lukáš „Majkyw0w“ Měcháček byla k nezastavení. Nikdo však netušil, co nás čeká dále.

A věřím, že to nemohli tušit ani sami DTG. Na mapě soupeře, kterou po volbě EXORS byl Nuke, se odhodlali k doposud nevídanému výkonu v této sezoně. Oproti minulým zápasům, kdy jsme mohli vídět comebacky, prodloužení a nervydrásající závěry jsme se dočkali stavu 16:0. Skutečně k tomu není moc co říct. Absolutní outclass a nadvláda Dark Tigers, která byla až moc složitá k řešení pro EXORS. Ti poprvé v sezoně nepodali takový výkon, aby soupeře dokázali potrápit, nicméně i přesto zůstávají v tabulce dost vysoce postavení.

Po třetím týdnu se zase některé týmy přiblížily k playoffs, zatímco jiné se nejsou schopni zbavit se kotvy jež je táhne ke dnu tabulky. Gravitace je skutečně v této osmičlenné skupině dost silná J Dark Tigers se dokázali vyšvihnout až na šesté místo, EXORS doplnili v polovině tabulky BRUTE a vedoucí pozici si zatím s přehledem drží Trust.Universe s 15 body. Nicméně Inside Games a ECLOT.LYNX jim poctivě dýchají na záda.

TABULKA ESL NATIONALS CZSK PO TŘECH TÝDNECH BOJŮ

PREVIEW WEEK 4

DAY #1

Dark Tigers vs Team Gravity

Poté co se Dark Tigers dostali k prvním bodům se můžeme těšit na jejich stíhací jízdu. Proti zatím spíše nepřesvědčivým Gravity by to pro ně mohla být cesta, jak se dotáhnout na čelo tabulky, obzvláště pokud dojde k zaváhání některého z předních celků. Kvalitní výkony podává v posledních zápasech Lukáš „Majkyw0w“ Měcháček, jenž si získavá zasloužené renomé. Gravity budou muset zapracovat na svých nepřesnostech a dostat se také jednou do pozice, kdy mají masivní náskok, neboť to věčné dotahování musí tým unavovat. Vzhledem ke zlepšenému výkonu zde favoruzuji DTG na 2:0 vítězství.

Players to watch: Lukáš „Majkyw0w“ Měcháček X Šimon „suplick“ Skuplík

Highlighted maps: Train, Inferno, Nuke

EXORS Gaming vs Trust.Universe

Ještě před třetím týdnem bych měl obavy, že EXORS mohou hodně potrápit favorita soutěže. Doposud nečekaný černý kůň ESL Nationals CZSK druhé sezony však tvrdě narazil a jejich soupeř v týdnu čtvrtém bude ještě silnější. Pokud Universe nastoupí v plné sestavě a nepodcení oponenta, měli by si udržet díky šesti bodům vedoucí místo v tabulce.

Players to watch: Patrik „nykr“ Jančík X Adam „NEOFRAG“ Zouhar

Highlighted maps: Mirage, Inferno, Overpass

DAY #2

BRUTE.GG vs FURY Esport

Další z důležitých soubojů pro oba aktéry prvního úterního duelu. BRUTE mají před sebou papírově slabíšho oponenta, který by jej v případě 2:0 vítězství mohl výrazně přiblížit k čelu tabulky vzhledem k nalosování celého kola. Výkon proti ECLOT.LYNX však nasvědčuje, že FURY nelze odepsat, neb jsou schopni odehrát více než solidní partii. BRUTE zde zůstávají favoritem, nicméně nečekal bych jednoznačné výsledky. Alespoň ne na obou mapách.

Players to watch: René „fazen“ Szíjjarto X David „xperrience“ Červenec

Highlighted maps: Inferno, Mirage, Nuke

Inside Games vs ECLOT.LYNX

Absolutní bomba čtvrtého týdne. Oba týmy se nyní nachází na děleném druhém místě tabulky s 12 body. Ztrácí 3 na vedoucí pozici, mají 3 body náskok nad týmy pod nimi. Jeden z rozhodujících zápasů dost možná celé základní části. Jak ECLOT, tak Inside Games jsou jednoznačně favority na postup do vyřazovací fáze a zde mohou ukázat, co v nich je. ECLOT.LYNX mohou být mírně zklamaní z minulého týdne, kdy nebodovali za plný počet proti FURY, ovšem IG taktéž jednu mapu odevzdali BRUTE a nebyli daleko od toho, aby to byly mapy dvě. Oba soupeři budou muset krotit svá ega a hrát zodpovědně, vyčkávat na chyby oponenta a následně je potrestat. Mírně si dovolím favorizovat Inside Games, ovšem tato série může jít na obě strany.

Players to watch: Zdeněk „daxen“ Dušků X Martin „bery“ Beránek

Highlighted maps: Dust2, Mirage, Overpass

HARMONOGRAM ČTVRTÉHO TÝDNE
Close Menu