Mobil oyuncu? Vodafone 5G ESL Mobile Open ile oyunların geleceği herkese açık

Mobile gamer? The future of gaming is open to everyone with Vodafone 5G ESL Mobile Open

Vodafone ortaklığında 5G ağı üzerinden düzenlenecek olan canlı finalleriyle dünyanın ilk uluslararası mobil espor turnuvasını tanıtmaktan gurur duyuyoruz. Üç kıta arasında üç ay sürecek olan online elemelerin sonucunda, toplam 165.000€ ödül havuzunun yanı sıra, 5G telefonlar dahil olmak üzere çok çeşitli farklı ödüllerin de bulunacağı Milan Games Week’te buluşacağız.

The Vodafone 5G ESL Mobile Open will take place on May 31 – September 29, 2019. Participation is open to players from 17 countries where Vodafone is represented as telecoms and technology service provider. The competition features two of the most popular online mobile games up to date: arcade racer Asphalt 9: Legends and multiplayer battle royale title PUBG MOBILE.

“Together with Vodafone we are bringing some of the top mobile games to a truly competitive esports format, building a bridge between hardcore esports enthusiasts and casual gamers,” said Ralf Reichert, CEO at ESL. “We believe in the rise of mobile esports and are thrilled to work with such an amazing partner as Vodafone on this program as they launch 5G across their markets internationally.”

Vodafone Grubu Ticari Direktörü Ahmed Essam, “Vodafone 5G ESL Mobil Open, milyonlarca oyuncuya Vodafone'un gerçek zamanlı 5G ağının düşük gecikme süresi ve ultra yüksek hızlara sahip olduğunu ve oyuncuların her yerde mobil cihazlarda oyun performanslarının daha üst seviyelere ulaşma imkânını sağlama potansiyelini göstermek için mükemmel bir fırsat.” dedi. “Espora ilgi ve katılım katlanarak artmaya devam ettikçe, oyundaki temel becerilerin ve özelliklerin birçoğu dijital alanda faydalı ve aktarılabilir becerilerdir. ”

Nasıl katılabilirim

Turnuva, bir seri online elemelerin yanı sıra, ESL One Birmingham, ESL One Cologne ve Almanya'daki gamescom gibi etkinliklerde, etkinlik alanında düzenlenecek olan offline elemelerden oluşmaktadır.

Online elemeler, uyumlu herhangi bir Android veya iOS mobil cihazı üzerinden ve Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, Arnavutluk, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, Malta, Hollanda, Portekiz ve Romanya gibi çeşitli Avrupa ülkelerinde olduğu gibi Türkiye, Hindistan, Mısır ve Katar'da da herhangi bir İnternet bağlantısı ile oynanabilir.

Oyuncular, turnuva, puan durumu, öne çıkan anlar ve klipler, videolar, offline eleme alanları ve ESL One ve gamescom etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi sağlayacak olan resmi web sitesi üzerinden online elemelere kaydolabilirler.

Milano Finalleri

Her iki oyunun da Büyük Finalleri, Vodafone’un 28-29 Eylül’de düzenlediği Milan Games Week’te 5G ağında canlı olarak oynanacak ve Vodafone’un oyunlar için sağladığı yüksek hızlı, gerçek zamanlı 5G ağını canlı olarak deneyimleyebileceksiniz.

Asphalt 9: Legends oyununun kazanının alacağı 14.000 €’luk ve PUBG Mobile’ın kazananan takımının alacağı 40.000€’luk ödül dahil olmak üzere, 165.000 €’luk toplam ödül havuzu, Vodafone 5G ESL Mobile Open finalistleri arasında bölüşülecek. Tüm finalistler aynı zamanda 5G akıllı telefonları kazanacak.

Asphalt 9: Legends turnuvası hakkında tüm güncel bilgiler için için Twitter ve Facebook'taki oyuna özel resmi hesaplarımızı takip edin.

PUBG MOBILE oyuncuları da ayrıca tüm güncel bilgilere Twitter ve Facebook üzerinden ulaşabilirler.