Kinguin i Illuminar triumfują w 17. sezonie ESL Mistrzostw Polski

W miniony weekend podczas Poznań Game Arena 2018 poznaliśmy triumfatorów 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends! W przypadku pierwszej z wymienionych gier najlepszy okazał się Team Kinguin, zaś w przypadku drugiej zwyciężył Illuminar Gaming.

Za głównych faworytów do sięgnięcia po mistrzostwo w CS:GO uchodziły od samego początku Team Kinguin i AGO Esports. I o ile pierwsza z wymienionych drużyn w półfinale nie zawiodła, pokonując pewnie Izako Boars 2:0, to tego samego nie możemy powiedzieć o drugiej. Obrońcy tytułu z poprzedniej edycji w 1/2 finału musieli uznać wyższość podopiecznych PACT, nie urywając im choćby jednej mapy. Tym samym w wielkim finale starły się drużyny Wiktora "TaZa" Wojtasa i Kacpra "darko" Ściery. Decydujący mecz 17. odsłony ESL MP został rozstrzygnięty już w trzech mapach, a po triumf sięgnęły popularne Pingwiny.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek w CS:GO przedstawia się następująco:

1. Team Kinguin - 30 000 PLN
2. PACT - 15 000 PLN
3 - 4. AGO Esports, Izako Boars - 7 500 PLN
5 - 6. Team Preparation, x-kom team
7 - 8. Onca Gaming, PRIDE

Niemniej interesująco było w rywalizacji w League of Legends. Sporą niespodzianką pachniało w pierwszym półfinałowym pojedynku, w którym naprzeciw siebie stanęli gracze Illuminar Gaming i Wisły Płock. Nafciarze od początku bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę swoim oponentom, przez co ci musieli się niezwykle natrudzić, by wygrać. Ta sztuka udała im się dopiero po pięciu potyczkach. Pojedynek Szaty Maga z Pompa Teamem wyglądał nieco inaczej. To PT niemalże przez cały czas kontrolował przebieg poszczególnych walk i ostatecznie zwyciężył 3:1. Wielki finał, do którego doszło w niedzielę, zwieńczył 17. edycję ESL MP. Pompa starała się zagrozić rywalom z iHG, ale skutecznie zrobiła to tylko raz, a Paweł "Woolite" Pruski i spółka triumfowali w trzech pozostałych potyczkach.

Końcowa klasyfikacja rozgrywek w LoL-a przedstawia się następująco:

1. Illuminar Gaming - 35 000 PLN
2. Pompa Team - 20 000 PLN
3 - 4. Szata Maga - 9 500 PLN
3 - 4. Wisła Płock - 8 500 PLN
5 - 6. Adive - 4 500 PLN
5 - 6. Ravioli Ravioli - 4 000 PLN
7. E-Blue Digital Paradox - 1 500 PLN
8. Czas na zasady - 1 000 PLN