Poznaliśmy dokładny harmonogram finałów 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski

Już tylko dni dzielą nas od finałów lanowych 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski, które odbędą się na targach Poznań Game Arena. Od 12 do 14 października w stolicy Wielkopolski rywalizować będą najlepsze drużyny w Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends naszego kraju.

W piątek, 12 października, rozstrzygnięte zostaną finały ESL MP w CS:GO. W pierwszym starciu półfinałowym, którego start jest zaplanowany na godzinę 10:30, zobaczymy Team Kinguin oraz Izako Boars, czyli odpowiednio drugą i trzecią ekipę fazy zasadniczej. O 13:00 broniące tytułu AGO Esports podejmie walkę o awans do finału z ekipą Dawida "lunAtica" Cieślaka, która zaledwie kilka dni temu wyelimowała x-kom team. Dzień zwieńczy wielki finał, którego zwycięzcy zgarną 30 000 złotych. Oba półfinały oraz finał zmagań zostaną rozstrzygnięte w trybie do dwóch zwycięstw.

Harmonogram finałów ESL MP w CS:GO:

Piątek, 12 października – półfinały
10:30 Team Kinguin vs Izako Boars Bo3
13:00 AGO Esports vs PACT Bo3
Piątek, 12 października – wielki finał
16:00 TBD vs TBD Bo3

W sobotę, 13 października, na PGA Esports Arena powered by ESL zobaczymy obydwa półfinały ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Na początek, o godzinie 10:30, na wirtualną arenę wyjdą aktualni mistrzowie z Illuminar Gaming, którym przyjdzie stanąć w szranki z drużyną Wisły Płock. W zaplanowanym na godzinę 15:30 drugim półfinale ujrzymy z kolei Pompa Team, czyli drugi zespół fazy zasadniczej oraz wicemistrzów ubiegłego sezonu ESL MP – Szatę Maga. Triumfator rozgrywek, który zgarnie lwią część z puli nagród wynoszącej 80 000 złotych zostanie wyłoniony w niedzielę. Wielki finał zmagań w LoL-a rozpocznie się o 13:00. Wszystkie starcia lanowych finałów ESL MP będą rozgrywane w trybie do trzech zwycięstw.

Harmonogram finałów ESL MP w LoL-a:

Sobota, 13 października – półfinały
10:30 Illuminar Gaming vs Wisła Płock Bo5
15:30 Pompa Team vs Szata Maga Bo5
Niedziela, 14 października – wielki finał
13:00 TBD vs TBD Bo5

Wszystkie spotkania lanowych finałów 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski będziecie mogli obejrzeć na żywo na targach Poznań Game Arena w hali nr 5. Informację na temat biletów na PGA znajdują się na oficjalnej stronie targów. Transmisję z finałów w CS:GO znajdziecie pod tym adresem. Zmagania w LoL-a będziecie z kolei mogli obejrzeć wchodząc w ten link.