ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO na antenie Polsat Games

Już 27 kwietnia na antenie Polsat Games zadebiutuje najdłużej działający cykl rozgrywek Counter-Strike: Global Offensive w kraju - ESL Mistrzostwa Polski. W nadchodzącym sezonie rywalizować będzie osiem najlepszych drużyn. 

Jeszcze w tym miesiącu wystartuje 20. sezon ESL Mistrzostw Polski, w którym pula nagród wyniesie 50 000 złotych. Faza zasadnicza rozegrana zostanie w systemie ligowym, w którym najlepsze drużyny w Polsce rywalizować będą o udział w play-offach, a także o awans do europejskich rozgrywek. Zwycięzcy zapewnią sobie grę w ESL Pro European Championship, a dodatkowo najwyżej sklasyfikowany zespół, który nie posiada miejsca w ESEA Mountain Dew League lub jej barażach, zagra w Climber Cupie, czyli zmaganiach dających przepustkę do ESEA MDL, będącej przedsionkiem ESL Pro League.

Wybrane spotkania z rywalizacji o tytuł mistrza kraju będą emitowane na antenie Polsat Games. ESL MP to kolejne już rozgrywki z Counter Strike: Global Offensive, które pokażemy na tym kanale. Wcześniejsze transmisje obejmowały między innymi Intel Extreme Masters w Katowicach oraz 11. sezon ESL Pro League.

- Cieszymy się, że na antenie Polsat Games możemy pokazywać nie tylko rywalizację o miano najlepszej drużyny na świecie, ale także polskie zespoły walczące o tytuł mistrza kraju - mówi Ewa Czekała, szef programowy Polsat Games. - Rozgrywki z tak długą historią jeszcze bardziej uatrakcyjnią naszą ramówkę i jestem pewna, że wzbudzą duże emocje wśród fanów CS:GO.

- ESL Mistrzostwa Polski to najdłużej działający cykl rozgrywek w Counter-Strike’’a w Polsce, którego nie jest w stanie powstrzymać nawet obecna sytuacja. Cieszymy się, że nadchodzący sezon Mistrzostw nasi fani będą mogli też oglądać w Polsat Games. Zachęcamy wszystkich widzów do wzięcia udziału w akcji #kibicujzdomu i pokazanie nam w jaki sposób emocje e-sportowe są obecne w ich domach podczas oglądania ESL MP. Najlepszych kibiców nagrodzimy bezcennymi nagrodami - mówi Adrian Kostrzębski, Rzecznik Prasowy ESL Polska

Polsat Games i ESL Polska zachęcają do wspólnego oglądania rozgrywek i pokazywania tego w sieci za pomocą zdjęć lub wideo, wrzucanych na swoje profile w Instagramie z hashtagami #kibicujzdomu i #ESLMP20 jako posty publiczne. 

Jury wybierze trzech autorów najlepszych prac, nagradzając ich następująco:

  1. miejsce - Wizyta w studiu Polsat Games i występ w zapowiedzi kolejnego sezonu ESL MP
  2. miejsce - Trening z KubiKiem i mecz CS:GO z Kingą Kujawską
  3. miejsce - Mecz CS:GO z Morgenem i gadżety

Dodatkowo co tydzień autorzy najlepszych zdjęć lub wideo otrzymają gadżety od ESL. Konkurs potrwa od fazy zasadniczej aż do finałów. 

Pierwsze mecze ESL Mistrzostw Polski w CS:GO będą transmitowane w  Polsat Games 27 i 28 kwietnia o godzinie 18:30. Mistrza poznamy 31 maja. Z uwagi epidemię koronawirusa, rozgrywki w pełni rozegrane zostaną przez Internet. 

O firmie ESL

ESL jest największą na świecie firmą esportową. Od 2000 roku ESL kształtuje branżę, wykorzystując najbardziej popularne gry wideo poprzez liczne turnieje online i offline. W ramach ESL Pro Tour firma prowadzi znane marki, w tym międzynarodowe ligi i turnieje: ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League i inne najwyższej klasy rozgrywki, skracające drogę od zera do bohatera. ESL prowadzi również Mistrzostwa Krajowe ESL, puchary amatorskie i systemy matchmakingowe, tworząc świat, w którym każdy może być kimś. Posiadając biura na całym świecie, ESL jest światowym liderem w obszarze esportu i innowacji z nim związanych, dzięki kombinacji rozgrywek globalnych, lig amatorskich, działań produkcyjnych i wielu innych. ESL jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy cyfrowej rozrywki. https://about.eslgaming.com/