x-kom AGO nowym ESL Mistrzem Polski!

Ostatni etap walki o tytuł ESL Mistrza Polski w Counter-Strike: Global Offensive dobiegł końca wczoraj wieczorem. Puchar trafił w ręce x-komu AGO, który w finale online'owych zmagań pokonał AVEZ Esport, czyli czarnego końca play-offów.

A wszystko zaczęło się w piątek 29 maja od dwóch ćwierćfinałowych potyczek, które były niezwykle wyrównane. Najpierw Actina PACT podjął Izako Boars. Pierwsza potyczka padła łupem ekipy Kacpra "darko" Ściery, jednak później wyrównały Dziki. Na Vertigo raz jeszcze zatriumfował PACT, co dało mu awans do półfinału. W drugiej piątkowej serii Wisła All in! Games Kraków pojedynkowała się z AVEZ Esport. Ośmiornice objęły prowadzenie jako pierwsze, ale Biała Gwiazda nie pozostała im dłużna. Tym razem decydujący był Overpass, który zakończył się dopiero po... 60 rundach! Wojnę nerwów wygrali podopieczni AVEZ, zdobywając miejsce w kolejnej rundzie.

Wyniki ćwierćfinałów ESL MP:

  • Actina PACT 2:1 Izako Boars (Train 16:12, Nuke 12:16, Vertigo 16:10)
  • Wisła All in! Games Kraków 1:2 AVEZ Esport (Dust2 11:16, Nuke 16:12, Overpass 29:31)

Sobota upłynęła nam z kolei pod znakiem spotkań półfinałowych. Zaczęło się od starcia AGO z PACTEM. To druga z wymienionych ekip wygrała inauguracyjną mapę, jednak Jastrzębie, znane ze swojej waleczności, odpowiedziały na dwóch kolejnych i to one mogły się cieszyć z pewnego miejsca w finale. Po drugiej stronie drabinki obrońcy tytułu z Illuminar Gaming stanęli zaś w szranki z AVEZ. Ośmiornice raz jeszcze pokazały się ze świetnej strony i mimo nie najlepszego początku zdołały zatriumfować 2:1 w całej serii, sprawiając niespodziankę po raz kolejny w tej edycji ESL MP.

Wyniki półfinałów ESL MP:

  • x-kom AGO 2:1 Actina PACT (Overpass 12:16, Vertigo 16:11, Nuke 16:9)
  • Illuminar Gaming 1:2 AVEZ Esport (Overpass 16:8, Vertigo 11:16, Nuke 12:16)

I w końcu w niedzielę przyszła pora na finałową potyczkę. Potyczkę, która wieńczyła kolejny sezon ESL MP w CS:GO. AVEZ Esport kontra x-kom AGO. Za faworyta od początku uchodzili Damian "Furlan" Kisłowski i jego kompani, ale trzeba przyznać, że bój o puchar nie należał do najłatwiejszych. AVEZ wysoko postawiło poprzeczkę i AGO na Trainie zatriumfowało w samej końcówce regulaminowego czasu gry, a na Vertigo zrobiło to dopiero po dogrywce. Tym samym formacja, którą, oprócz Furlana, tworzą także F1KU, oskarish, GruBy, mhL oraz minirox zdobyła tytuł ESL Mistrza Polski.

Wynik finału ESL MP:

  • x-kom AGO 2:0 AVEZ Esport (Train 16:13, Vertigo 19:17)

Klasyfikacja końcowa ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020:

  • 1. x-kom AGO - 25 000 PLN
  • 2. AVEZ Esport - 12 500 PLN
  • 3 - 4. Actina PACT, Illuminar Gaming - 6 250 PLN
  • 5 - 6. Izako Boars, Wisła All in! Games Kraków
  • 7 - 8. CLEANTmix, Łomża 0,0% Cyberwolves