informacje prasowe

Wracają ESL Mistrzostwa Polski! Najlepsze drużyny CS:GO

 powalczą o nagrody z puli 50 tys. PLN

20. sezon najbardziej prestiżowych polskich zmagań w Counter-Strike’a: Global Offensive czas zacząć!

Katowice, 08.04.2020 - Już w ten weekend zainaugurowany zostanie kolejny sezon ESL Mistrzostw Polski, w trakcie którego najlepsze drużyny walczyć będą o krajowy czempionat, nagrody pieniężne oraz awans do międzynarodowych rozgrywek. Nadchodząca odsłona ESL MP zostanie w całości rozegrana w internecie.

W fazie zasadniczej zawodów ponownie oglądać będziemy osiem zespołów, spośród których sześć zostanie bezpośrednio zaproszonych. Co warto zaznaczyć, ESL MP ponownie oferować będą nie tylko nagrody pieniężne, ale także możliwość awansu na międzynarodowe zawody będące częścią ESL Pro Touru. Mowa o ESL Pro European Championship, w którym rywalizować będą czołowe formacje z całej Europy, w tym także ESL Mistrz Polski. Ponadto najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie posiada aktualnie slota w ESEA Mountain Dew League lub jej relegacjach, zagra w Climber Cupie, poprzez który będzie można awansować do relegacji o ESEA MDL.

Droga do fazy zasadniczej

Rozgrywki ESL MP Wiosna 2020 w CS:GO zostaną zainaugurowane przez dwa otwarte turnieje kwalifikacyjne na platformie ESL Play, które zaplanowano na 16-17 kwietnia i 20-21 kwietnia. 8 zespołów z tego etapu awansuje następnie do zamkniętych eliminacji, w których uczestniczyć będzie 12 formacji.

Inauguracyjna kolejka 27 kwietnia

Po rozgrywkach eliminacyjnych przyjdzie czas na właściwy etap ESL MP Wiosna 2020, czyli fazę zasadniczą. Przed kibicami i drużynami siedem kolejek rywalizacji, w trakcie których rywalizacja toczyć się będzie o jakże wartościowe ligowe punkty. Wartościowe, bo to właśnie one decydowały będą o tym, kogo zobaczymy w play-offach, do których przystąpi sześć najlepszych drużyn.

Harmonogram ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020:

 • Kwalifikacje:
  • 16-17 kwietnia: otwarte kwalifikacje #1
  • 20-21 kwietnia: otwarte kwalifikacje #2
  • 23-24 kwietnia: zamknięte kwalifikacje

 • Faza zasadnicza:
  • 27-30 kwietnia: tydzień #1 (supertydzień)
  • 4-7 maja: tydzień #2 (supertydzień #2)
  • 11-12 maja: kolejka #3
  • 18-19 maja: kolejka #4
  • 25-26 maja: kolejka #5

 • Faza pucharowa:
  • 29 maja - ćwierćfinały
  • 30 maja - półfinały
  • 31 maja - finał

Transmisja z nowego studia

Rozgrywki 20. sezonu ESL MP transmitowane i komentowane będą z nowego studia, które pozwoli ekipie produkcyjnej na jeszcze ciekawsze działania w obrębie transmisji telewizyjnej, a widzom dostarczy nowych wrażeń. Zarówno podczas kwalifikacji, jak i etapu zasadniczego i pucharowego spotkania komentować będą czołowi polscy casterzy, wśród których nie zabraknie Macieja “Morgena” Żuchowskiego i Kuby “KubiKa” Kubiaka.

Partnerami ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 są firmy Mercedes, Pringles oraz Miasto Katowice.

O firmie ESL

ESL jest największą na świecie firmą esportową. Od 2000 roku ESL kształtuje branżę, wykorzystując najbardziej popularne gry wideo poprzez liczne turnieje online i offline. W ramach ESL Pro Tour firma prowadzi znane marki, w tym międzynarodowe ligi i turnieje: ESL One, Intel® Extreme Masters, ESL Pro League i inne najwyższej klasy rozgrywki, skracające drogę od zera do bohatera. ESL prowadzi również Mistrzostwa Krajowe ESL, puchary amatorskie i systemy matchmakingowe, tworząc świat, w którym każdy może być kimś. Posiadając biura na całym świecie, ESL jest światowym liderem w obszarze esportu i innowacji z nim związanych, dzięki kombinacji rozgrywek globalnych, lig amatorskich, działań produkcyjnych i wielu innych. ESL jest częścią MTG, wiodącej międzynarodowej grupy cyfrowej rozrywki. https://about.eslgaming.com/