Faza zasadnicza zakończona. Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe

Faza zasadnicza 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends jest już historią. Minionego wieczoru zakończyły się ostatnie starcia siódmego tygodnia zmagań, dzięki czemu poznaliśmy już ostateczny wygląd tabeli oraz pary ćwierćfinałowe.

Poniedziałkowe emocje rozpoczęły się od hitowego starcia Illuminar Gaming z Szatą Maga. W pierwszej odsłonie serii to ekipa Tobiasza "Agresivoo" Ciby poradziła sobie lepiej, ale w kolejnych dwóch nowy nabytek iHG – Marek "Humanoid" Brázda – po prostu był nie do powstrzymania. Illuminar podniosło się po pierwszej porażce i odwróciło losy spotkania, dopisując kolejne zwycięstwo na swoje konto. Po krótkiej przerwie na arenę wyszli reprezentanci Ravioli Ravioli oraz Pompa Teamu. W tym przypadku nie doczekaliśmy się niespodzianki, bowiem Pompa Team bez większego trudu uporał się ze swoimi rywalami, pokonując ich bez konieczności rozgrywania trzeciej potyczki.

Następnego dnia mieliśmy okazję emocjonować się dwoma ostatnimi meczami fazy zasadniczej tego sezonu. Na początek Team DPD zmierzył się z Czasem na zasady, lecz nie zobaczyliśmy równorzędnej rywalizacji, bowiem Konrad "itzRenifer" Potępa i jego kompani rozgromili swoich przeciwników. W ostatnim pojedynku tego tygodnia Adive podjęło walkę z E-Blue Digital Paradox. O ile w pierwszej odsłonie serii mogliśmy mówić o wyrównanej i zaciętej batalii, to w drugiej Adive nie pozostawiło żadnych złudzeń swoim oponentom i domknęło mecz w imponującym stylu.

Wyniki ostatniego tygodnia zmagań:

Poniedziałek, 24 września 2018
19:00 Illuminar Gaming 2:1 Szata Maga Bo3
21:30 Ravioli Ravioli Ravioli Ravioli 0:2 Pompa Team Bo3
Wtorek, 25 września 2018
19:00 Team DPD Team DPD 2:0 Czas na zasady Bo3
21:30 Adive Adive 2:0 E-Blue Digital Paradox Bo3

Poznaliśmy także pary ćwierćfinałów, w jakich ekipy powalczą o awans do półfinałów ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Jako pierwsze, 4 października, powalczą Team DPD oraz Adive, natomiast następnego dnia zobaczymy pojedynek Szaty Maga z Ravioli Ravioli. Harmonogram ćwierćfinałów prezentuje się następująco:

Czwartek, 4 października
19:00 Team DPD vs Adive Bo5
Piątek, 5 października
19:00 Szata Maga vs Ravioli Ravioli Bo5

Wszystkie spotkania będziecie mogli oglądać w ESL.TV Polska i na SPORT.TVP.PL. Najlepsze drużyny 17. sezonu rozgrywek spotkają się na finałach, które odbędą się 12-14 października podczas Poznań Game Arena.