Szata Maga, Pompa Team oraz Illuminar Gaming pewne udziału w play-offach

Szata Maga, Pompa Team oraz Illuminar Gaming pewne udziału w play-offach

Wczoraj końca dobiegł piąty już tydzień ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Dzięki wynikom tej rundy rozgrywek poznaliśmy trzy pierwsze ekipy, które są już pewne awansu do play-offów 17. sezonu ESL MP. Mowa tutaj oczywiście o Illuminar Gaming, Pompa Teamie oraz Szacie Maga. Zespoły te nadal mogą zapewnić sobie bezpośredni awans do półfinałów, a więc dalej mają o co walczyć.

W pierwszym starciu piątego tygodnia fazy zasadniczej zobaczyliśmy Team DPD oraz Ravioli Ravioli. Mało kto spodziewał się, że ekipa Marcina "bucu" Świecha z łatwością ogra swoich oponentów, ale ostatecznie właśnie tak się stało. Ravioli nie potrafiło nawiązać równorzędnej rywalizacji i przegrało wynikiem 0:2. W poniedziałek emocjonowaliśmy się także meczem Illuminar Gaming z Adive. W tym przypadku możemy mówić o sporej niespodziance, gdyż Adive zaskoczyło broniących tytułu zawodników iHG i wygrało pierwszą mapę serii. Koniec końców Paweł "delord" Szabla i reszta odwrócili losy spotkania i wygrali serię, dopisując kolejne zwycięstwo na swoje konto.

Wtorkowe emocje rozpoczęły się od pojedynku Czasu na zasady z Pompa Teamem. O wiele bardziej doświadczona ekipa, jaką niewątpliwie jest Pompa Team, bez większego trudu uporała się z nowicjuszami z CNZ. Dzięki kolejnej wygranej PT zapewnił sobie miejsce w play-offach, lecz warto zaznaczyć, że Patryk "Mystiques" Piórkowski i reszta znajdują się w najlepszej pozycji do zgarnięcia drugiego premiowanego awansem do półfinałów miejsca. Na koniec tygodnia Szata Maga podjęła walkę z E-Blue Digital Paradox. Uczestniczący aktualnie we wstępnej fazie European Masters Robert "Erdote" Nowak i reszta uporali się ze swoimi rywalami i wygrali bez konieczności rozgrywania trzech map.

Wyniki piątego tygodnia zmagań:

Poniedziałek, 10 września 2018
19:00 Team DPD Team DPD 2:0 Ravioli Ravioli Ravioli Ravioli Bo3
21:30 Illuminar Gaming 2:1 Adive Adive Bo3
Wtorek, 11 września 2018
19:00 Czas na zasady 0:2 Pompa Team Bo3
21:30 Szata Maga 2:0 E-Blue Digital Paradox Bo3

Kolejne spotkania w ramach 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w LoL-a będziecie mogli obejrzeć już w następny poniedziałek, 17 września. W szóstym tygodniu będziemy mogli emocjonować się m.in. spotkaniem Teamu DPD z Pompa Teamem.

Close Menu
X