Trzy miejsca w play-offach, pięć drużyn w stawce. Pora na szósty tydzień ESL MP w LoL-a

Trzy miejsca w play-offach, pięć drużyn w stawce. Pora na szósty tydzień ESL MP w LoL-a

Przed nami szósty, przedostatni już tydzień fazy zasadniczej 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Dotychczas trzy formacje zapewniły sobie udział w fazie pucharowej. Pozostałe trzy miejsca wciąż są do zgarnięcia, a szanse na nie mają potencjalnie wszystkie formacje. Nawet ostatni na chwilę obecną Czas na zasady może rzutem na taśmę wywalczyć slot w fazie pucharowej, ale bez wątpienia będzie to trudne zadanie.

W meczu inaugurującym szóstą kolejkę zespół Patryka "Falkoma" Przybyła podejmie szóste w tabeli Ravioli Ravioli. Potencjalna porażka CNZ będzie oznaczała pożegnanie z szansami na play-offy, lecz w przypadku porażki RR sytuacja w dolnej części tabeli stanie się naprawdę skomplikowana. W drugim meczu Szata Maga podejmie Adive w walce o przedłużenie swoich szans na nagły skok na pozycję wicelidera. Znacznie więcej do stracenia mają Jakub "Sinmivak" Rucki i kompani, którzy w przeciwieństwie do SM wciąż nie mają pewnego miejsca w play-offach.

Nazajutrz do walki staną pozostałe cztery formacje. W pierwszym meczu wtorkowego wieczoru w akcji zobaczymy Illuminar Gaming oraz E-Blue Digital Paradox. Obrońcy tytułu mogą być spokojni o udział w fazie pucharowej, ale wciąż do zgarnięcia jest bezpośredni awans do półfinału. EDP z kolei zawzięcie walczy o wydostanie się ze strefy spadkowej. Na koniec szóstego tygodnia zmierzą się Team DPD oraz Pompa Team. Mimo słabego początku zespół Marcina "bucu" Świecha jest na fali w ESL MP. Pytanie tylko, czy dobre występy w ostatnim czasie  wystarczą, aby pokonać obecnego wicelidera klasyfikacji.

Harmonogram szóstego tygodnia ESL Mistrzostw Polski w LoL-a:

Poniedziałek, 17 września 2018
19:00 Czas na zasady vs Ravioli Ravioli Ravioli Ravioli Bo3
21:30 Szata Maga vs Adive Adive Bo3
Wtorek, 18 września 2018
19:00 Illuminar Gaming vs E-Blue Digital Paradox Bo3
21:30 Team DPD Team DPD vs Pompa Team Bo3

Wszystkie mecze ESL MP w League of Legends będziecie mogli obejrzeć w ESL.TV Polska oraz SPORT.TVP.PL.

Close Menu
X