Ruszają play-offy w LoL-a. Która z drużyn dołączy do Illuminar i Pompy?

Faza zasadnicza 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends jest już historią, a to oznacza tylko jedno – najwyższy czas wyłonić uczestników lanowych finałów zmagań. Przed nami dwa dni pełne emocji związanych z ćwierćfinałowymi starciami ESL MP.

Czwartkowego wieczoru o miejsce na finałach lanowych, które będą rozgrywane na Poznań Game Arena 2018, powalczą reprezentanci Wisły Płock (dawniej Team DPD) oraz Adive. Ci pierwsi w teorii powinni być uznawani za zdecydowanych faworytów tego spotkania, ale warto zwrócić uwagę na to, że zaraz po zakończeniu ESL MP z drużyną pożegna się Konrad "itzRenifer" Potępa, co z pewnością wpływa na zgranie i ogólną sytuację wewnątrz drużyny. Stojące po drugiej stronie barykady Adive zdołało ograć swoich rywali podczas drugiego tygodnia zmagań fazy zasadniczej, lecz wynik ten obecnie nie powinien raczej uchodzić za jakkolwiek miarodajny, gdyż obie formacje zrobiły w ostatnich tygodniach mniejsze lub większe zmiany w składzie. Możemy być zatem pewni, że spotkanie to będzie należało do wyrównanych.

W piątek poznamy ostatnią drużynę, która zgarnie bilet do Poznania. Szata Maga, która koniec końców zajęła 3. miejsce w fazie zasadniczej rozgrywek, zmierzy się z Ravioli Ravioli, czyli szóstą ekipą w tabeli. Trudno jest oczekiwać, że Dawid "Dawidsonek" Trojanowski i jego koledzy zdołają urwać chociażby jedną mapę tak solidnej formacji, jaką niewątpliwie jest Szata Maga. Tobiasz "Agresivoo" Ciba i reszta nie powinni mieć zbyt wielu problemów z pokonaniem swoich przeciwników, ale należy pamiętać jak zwariowany styl gry zazwyczaj prezentują reprezentanci Ravioli. Ekipa Dawidsonka z całą pewnością przygotowała już zaskakujące taktyki oraz postacie, które wyciągnie podczas ćwierćfinałów.

Czwartek, 4 października
19:00 Wisła Płock vs Adive Bo5
Piątek, 5 października
19:00 Szata Maga vs Ravioli Ravioli Bo5

Wszystkie spotkania będziecie mogli oglądać w ESL.TV Polska i na SPORT.TVP.PL. Zwycięzcy dołączą do Illuminar Gaming oraz Pompa Teamu, aby nastepnie walczyć o trofeum podczas finałów lanowych, które odbędą się 12-14 października podczas Poznań Game Arena.