Wisła Płock i Szata Maga zamykają listę uczestników półfinałów ESL MP

Minionego wieczoru zakończyły się pierwsze spotkania play-offów 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends, dzięki czemu poznaliśmy już pełną listę uczestników finałów lanowych, które odbędą się podczas targów Poznań Game Arena – do Illuminar Gaming oraz Pompa Teamu ostatecznie dołączyli reprezentanci Wisły Płock oraz Szaty Maga.

W czwartek o awans do półfinałów walczyli byli zawodnicy Teamu DPD, którzy zaledwie kilka dni temu zostali zakontraktowani przez Wisłę Płock, a także gracze Adive. Mimo dość niestabilnej formy w fazie zasadniczej Nafciarze nie dali swoim oponentom zbyt dużego pola do manewru i w całej serii stracili zaledwie jeden punkt. Patryk "Bolszak" Jażdżewski i jego kompani znów wyglądają na silną formację, która może powalczyć o najlepszą lokatę podczas finałów w Poznaniu.

W drugim ćwierćfinale zobaczyliśmy wicemistrzów ubiegłego sezonu ESL MP z Szaty Maga oraz Ravioli Ravioli. Wbrew wszelkim oczekiwaniom zespół Tobiasza "Agresivoo" Ciby nie rozgromił swoich rywali, a nawet był bliski pożegnania się z biletem na finały lanowe. Ravioli doprowadziło bowiem do pięciu potyczek, lecz koniec końców musiało uznać wyższość Szaty Maga.

Wyniki ćwierćfinałów ESL MP w LoL-a:

Czwartek, 4 października
19:00 Wisła Płock 3:1 Adive Bo5
Piątek, 5 października
19:00 Szata Maga 3:2 Ravioli Ravioli Bo5

Wszystkie spotkania lanowych finałów 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski będziecie mogli obejrzeć na żywo na targach Poznań Game Arena w hali nr 5. Informację na temat biletów na PGA znajdują się na oficjalnej stronie targów. Wszystkie spotkania będziecie mogli oglądać w ESL.TV Polska i na SPORT.TVP.PL.