DV1 i iHG zagrają na finałach lanowych ESL MP Wiosna 2019

Wczorajsze pojedynki wyłoniły dwóch pierwszych uczestników lanowych finałów ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w League of Legends!

W ostatnich dniach doszło do pierwszych spotkań w fazie pucharowej ESL MP w LoL-a. Na Ścieżce Pretendentów doszło do pojedynków pomiędzy Indictive Esports a Katastrofą Awionetki i PRIDE a Vortex Five. W pierwszym przypadku 2:0 wygrała kT, eliminując tym samym zawodników Indictive. Z kolei w drugim lepsze okazało się PRIDE - Orły pokonały VF 2:1.

Ścieżka Pretendentów - runda 1:

  • Indictive Esports 0:2 Katastrofa Awionetki
  • PRIDE 2:1 Vortex Five

Wczoraj wieczorem doszło natomiast do pierwszych rozstrzygnięć na Ścieżce Mistrzów. Zmagania otworzył pojedynek devils.one z Wisłą Płock, w którym wyraźnie lepsze okazały się Diabły - te nie dały żadnych szans Nafciarzom. Więcej problemów mieli natomiast walczący o obronę tytułu zawodnicy Illuminar Gaming, którzy z SuperNitro1 rozprawili się dopiero po trzech starciach.

Ścieżka Mistrzów - runda 1:

  • devils.one 2:0 Wisła Płock
  • Illuminar Gaming 2:1 SuperNitro1

Tym samym pewni występu na lanowych finałach ESL MP są już gracze DV1 oraz iHG. Trzeciego slota zgarnie zwycięzca trzeciej rundy Ścieżki Pretendentów. Zanim jednak do niej dojdzie zostaną rozegrane mecze drugiej rundy. Jej harmonogram przedstawia się następująco:

27 maja - Ścieżka Pretendentów - runda 2:

  • 18:00 - PRIDE vs SuperNitro1
  • 20:30 - Katastrofa Awionetki vs Wisła Płock