Krajowi mistrzowie ESL zagrają na ESL League of Legends EuroCup we Włoszech

Krajowi mistrzowie ESL zagrają na ESL League of Legends EuroCup we Włoszech

Najlepsze drużyny League of Legends z krajowych rozgrywek organizowanych przez ESL będą miały szansę zmierzyć się ze sobą w ramach ESL LoL Euro Cup, którego finały odbędą się 30-31 października podczas Lucca Comics & Games 2019.

Rozgrywki w ramach ESL League of Legends EuroCup 2019 podzielone będą na dwa etapy: fazę online i offline.

W fazie online zobaczymy zwycięzców krajowych mistrzostw ESL z Polski, Europy Południowo-Wschodniej, Holandii, Belgii, Czech i Słowacji, Niemiec, Francji oraz Szwajcarii. Uczestnicy podzieleni zostaną na dwie grupy po osiem zespołów, gdzie mierzyć się będą w systemie podwójnej eliminacji (GSL), zaś poszczególne spotkania odbywać się będą w trybie BO3.

Awans na finały, które odbędą się we Włoszech w ostatnich dniach października uzyskają zwycięzcy obu grup oraz triumfator meczu, w którym zagrają drużyny z drugich miejsc w danym zbiorze. Czwartym uczestnikiem zmagań będzie natomiast zwycięzca krajowych mistrzostw ESL we Włoszech, który otrzymał bezpośrednie zaproszenie z uwagi na to, że jest gospodarzem rozgrywek.

Finałowe zmagania ESL LoL EuroCup odbędą się w drabince pojedynczej eliminacji z meczami półfinałowymi w trybie BO3 i finałem w systemie BO5.

ESL LoL EuroCup udowadnia, że ESL Mistrzostwa Polski nadal są przepustką do międzynarodowych zmagań. W poprzednich latach czołowe drużyny z naszych krajowych zmagań miały okazję mierzyć się z innymi w rozgrywkach spod szyldu EU Masters, natomiast teraz powalczą o mistrzowski tytuł z innymi triumfatorami krajowych zmagań przygotowywanych przez ESL.

Lucca Comics & Games to jeden z największych festiwali komiksów, gier i gier wideo w Europie. W 2018 roku odwiedziło go ponad pół miliona osób.

By być na bieżąco z informacjami dotyczącymi ESL League of Legends EuroCup 2019, zapraszamy do śledzenia naszych kanałów social media na Twitterze i Facebooku.