Zakończono 16. sezon ESL Mistrzostw Polski w FIFA 18, CS:GO i League of Legends

Zakończono 16. sezon ESL Mistrzostw Polski w FIFA 18, CS:GO i League of Legends

Rozgrywki w ramach szesnastego sezonu ESL Mistrzostw Polski w FIFA 18, Counter-Strike: Global Offensive i League of Legends dobiegły końca. W miniony weekend poznaliśmy zwycięzców prestiżowych mistrzostw, a triumfowali Miłosz “milosz93” Bogdanowski, AGO Esports oraz Illuminar Gaming.

Tytuł mistrzowski w FIFA 18, a tym samym zagwarantowany awans do FIFA Global Series Playoffs na platformie PlayStation 4, zdobył reprezentant Legii Warszawa, mlosz93. W katowickiej ESL Arenie pokonał kolejno bartillosorca, Laueritto i Riptorka. Jedynie ten ostatni zdołał postawić mu zacięty opór, a finałowy dwumecz zakończył się wynikiem 6:5 na korzyść Miłosza Bogdanowskiego.

W Counter-Strike: Global Offensive zdetronizowano dotychczasowych mistrzów. AGO Esports zdominowało fazę zasadniczą sezonu zdobywając pierwsze miejsce w tabeli, doskonałe wyniki były kontynuowane w Katowicach. W półfinale Jastrzębie pokonały x-kom team, choć nie bez problemów. Ich przeciwnicy, po dogrywce, wygrali drugą mapę, ale pozostałe dwa starcia poszły już po myśli AGO. W drugim półfinale Team Kinguin wygrał z PACT. Obrońcy tytułu, w odświeżonym składzie, nie zdołali jednak powtórzyć sukcesu z 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski. AGO Esports wygrało 16:11 na Mirage, a następnie 16:12 na Overpass. Trzecie miejsce przypadło PACT.

ESL Mistrzostwa Polski w League of Legends zakończyły się kolejnym zwycięstwem dotychczasowych mistrzów. Illuminar Gaming od samego początku zawodów nie przegrał ani jednego meczu. Obrońcy tytułu potwierdzili swoją dominację na polskiej scenie wygrywając oba mecze w Katowicach bez straty ani jednego punktu. Zarówno Team Same Mordeczki w półfinale, jak i Szata Maga w wielkim finale, nie byli w stanie zagrozić Illuminar Gaming.

Close Menu