2023 sezonu başlıyor!
intelesllogo

Her yıl iki sezondan oluşan INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası'nın yeni sezonu elemeleri 25 Mayıs'ta başlıyor. Şampiyon takım ESL Pro League daveti için EPL Conference mücadelesi yaşayacak. Dünyanın en büyük arenalarında, binlerce seyirci önünde mücadele etmeye başlamak için INTEL ESL Türkiye Şampiyonu unvanını kazanmalısın! Katılacak tüm takımlara başarılar!

25 Mayıs - 10 HAZİRAN

ŞAMPİYONA TARİHLERİ

8

TAKIM

TAKIMINI KUR, ELEMELERE KATIL!

#yenİ zaferlere

#yenİ zaferlere

Elemelerden çıkacak takımlar, Intel ESL Türkiye Şampiyonası'nda mücadele etme şansı yakalayacak. Bu sezon şampiyon olan takım ESL Pro League için düzenlenen yerel şampiyonların katıldığı elemelere katılma şansı yakalayacak. Turnuva ESL Pro League elemeleri için düzenlenmektedir. Elemelerde ve grup aşamasında nakit ödül bulunmamaktadır.

Elemelerden çıkacak takımlar 3 Haziran-10 Haziran tarihlerinde düzenlenecek grup aşamasında mücadele etmeye uygun olmalıdır.
Bu sezon 25 Mayıs ve 30 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek iki elemenin ardından yeni sezonda mücadele etme şansı yakalayacak 5 takım belirlenecek. Bu elemelere, en az 16 yaşında ya da daha büyük oyunculardan oluşan, 5 kişilik bir kadroya sahip tüm takımlar katılabilirler. Diğer kısıtlamalar ya da uyarılar için INTEL ESL Türkiye Şampiyonası Kural Kitapçığını kontrol etmeyi unutmayın!

Elemelere aşağıdaki bağlantılara tıklayarak kayıt olabilirsiniz. Takımlar iki elemeye de kayıt olabilir ancak ilk elemeden, grup aşamasına katılmaya hak kazanan takımların ikinci elemede oynamasına izin verilmez. 

Daha fazla sorunuz için SORU-CEVAP sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın!

Ayrıca DISCORD kanalımıza da katılarak sorularınızı sorabilirsiniz!

25 Mayıs - Saat: 18.00

30 Mayıs - Saat: 18.00

Her eleme belirtilen gün ve saatte başlar ve yarı final aşamasına kadar ilk gün oynanır. İkinci gün yine saat 18.00'de yarı final ile devam eder. Çeyrek Final, Yarı Final ve Üçüncülük karşılaşması aşaması hariç ilk maçlar BO1, belirtilen maçlar ise BO3 şeklinde oynanır. Eleme aşaması boyunca maçlar belirtilen tarihte, sırasıyla oynanır ve erteleme yapılmaz. Eleme öncesi ve eleme süresince ESL CS:GO Discord sunucusunda bulunan destek kanalından sorularınızı yazabilirsiniz.

  • İlk elemeden 3 takım gruplara katılmaya hak kazanırken, ikinci elemeden sadece 2 takım gruplara katılmaya hak kazanacaktır.

YENİ SEZON, YENİ BAŞLANGIÇ

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası, herkese açık elemeler, grup aşaması ve playoff aşaması olmak üzere toplam 3 aşamadan oluşur. Grup aşamasında mücadele edecek 8 takımın 5'i herkese açık elemelerden gelirken, diğer 3 takım bir önceki sezon performanslarına ve ESL World Ranking'e göre davet alır. Aynı elemede final oynayan ve geçmiş sezonun en iyilerinin ilk turda karşı karşıya gelmeyeceği şekilde 2 ayrı gruba bölünen takımlar arasından en iyi 4 takım playoff aşaması olarak adlandırılan yarı final aşamasına katılmaya hak kazanır.

Grup aşaması eşleşmelerinin belirlenmesinin ardından tüm maçlar BO3 formatında, daha sonra açıklanacak takvimde belirtilen günlerde 2 seri halinde oynanacak. Tekli seri halinde oynanacak karşılaşmaların ardından kazanan takımlar bir üst tura yükselirken, kaybeden takımların ikinci bir şansı daha olacak. Grup aşamasının tüm turları tamamlandıktan sonra daha önceki sezonlardan da bildiğiniz playoff aşaması yani yarı final aşaması başlayacak. Bu aşamada her grubunun en birinci takımı, diğer grubun ikinci takımı ile eşleşecek ve bu aşamadaki tüm maçlar da BO3 olarak oynanacak.

ŞAMPİYONUN YOLCULUĞU!

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası ESL Pro Tour'un bir parçasıdır. INTEL ESL Türkiye Şampiyonu olan takım EPL Conference Playoff'larına (ön eleme karşılaşması oynanması gerekebilir.) katılmaya hak kazanır. ESL Pro Tour hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

CHART

Tutkulu bir oyuncu olarak bir sonraki adımı atmaya hazırsan, INTEL ESL Türkiye Şampiyonası başlaman için en doğru yer! Yıllardır burada mücadele etmen ya da yeni başlamış birisi olman önemli değil. Önemli olan bu yolun sonunda kazanmak ve kupayı evine götürerek tarihe geçmekle ilgili. Yeni zaferlere adını yazma sırası sende.