SORU-CEVAP
intelesllogo

#yenİ zaferlere

#yenİ zaferlere

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası, ESL’in ulusal şampiyonları arasında öne çıkan etkinliklerinden biridir. Türkiye’deki şampiyona, ESL’in milyonlarca dolarlık turnuvalarına davet hakkı verirken ayrıca Türkiye’nin en iyi takımlarına ve oyuncularına uluslararası bir ışık tutmayı amaçlamaktadır. Bu yıl online olarak düzenlenecek turnuvanın canlı yayınları yüksek prodüksiyonlu bir stüdyodan, Türkiye’nin en ünlü CSGO sunucuları tarafından sunulacaktır.

INTEL ESL Türkiye Şampiyonası'nda şampiyon olan takım ESL Pro League Conference'a katılma şansı elde edecek.

Elemelere sadece 16 yaşında ya da daha büyük oyuncular katılabilir. Ayrıca ana beşlide bulunan 5 oyuncunun en az üçü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.

Elemelerde GOTV'ler herkese açık olacak ancak yayın yapmak isteyen yayıncıların Discord üzerinden hakemlerimize ulaşması gerekecek.

Takımların 4x30 saniye taktik duraklatma hakkı ve maç başına her yarıda birer tane kullanabilecekleri 5 dakikaliık teknik duraklatma hakları bulunur. 5 dakikalık teknik duraklatma hakkı dolduktan sonra maç devam etmelidir. Bu duraklatma hakları biriktirilemez ancak aynı yarıda arka arkaya kullanmanıza izin verilir.

Evet, elemeler süresince koçunuz maçlara dahil olabilir. Bunun için koçu da kadronuza eklemeniz gerekmektedir. Koç olarak görev yapacak oyuncunun ısınma sırasında .coach yazması gerekmektedir. (.ready yazmadan önce)

Hayır, kayıtlar kapandıktan sonra kadronuza oyuncu eklemenize izin verilmez. Tüm oyuncularınızı kayıtlar kapanmadan önce kadronuza eklediğinizden emin olun.

Hayır, maç sadece sunucuda her iki takımın da 5'er oyuncusu hazır olduktan başlatılabilir.

Bir admin, ESEA DC ve ESL CS:GO sunucularında turlar için takımların hükmen mağlubiyet öncesi kaç dakikaları olduğunu duyuracaktır. Bu etkinliğe bağlı değişiklik gösterebileceği için tüm takımların bu duyuruları takip etmesi gerekmektedir. Hükmen kazandığınız sunucuda duyurulana kadar sunucuda 5 kişi durmanız yeterlidir. Ağaçta kendinizi bir üst turda gördükten sonra sunucudan çıkabilirsiniz. Eğer belirtilen süreden 10 dakika sonrasında hala bir işlem yapılmamışsa, bir admin ile iletişime geçebilirsiniz.

Her eleme belirtilen gün ve saatte başlar ve yarı final aşamasına kadar ilk gün oynanır. İkinci gün yine saat 13.00'te yarı final ile devam eder. Çeyrek Final, Yarı Final ve Final aşaması hariç ilk maçlar BO1, belirtilen maçlar ise BO3 şeklinde oynanır. Eleme aşaması boyunca maçlar, belirtilen tarihte sırasıyla oynanır ve erteleme yapılmaz.

Bu sezon elemeler Faceit üzerinde gerçekleştirelecek. Bu nedenle premium gerekmiyor.

Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın ESL Pro Tour bünyesine katılmasıyla birlikte Türkiye Şampiyonu, ESL'in düzenlediği global turnuvalara davet alma hakkı kazandı. INTEL ESL Türkiye Şampiyonu olan takım ESL Pro League Conference Playoff'larında (ön eleme oynanması gerekebilir.) mücadele edecek. ESL Pro Tour hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Tutkulu bir oyuncu olarak bir sonraki adımı atmaya hazırsan, INTEL ESL Türkiye Şampiyonası başlaman için en doğru yer! Yıllardır burada mücadele etmen ya da yeni başlamış birisi olman önemli değil. Önemli olan bu yolun sonunda kazanmak ve kupayı evine götürerek tarihe geçmekle ilgili. Yeni zaferlere adını yazma sırası sende.