Schedule

Season 11 Overview

{{ match.playdate * 1000 | date:'EEE' }}, {{ match.playdate * 1000 | date:'mediumDate' }}
{{ match.playdate * 1000 | date:'shortTime' }}
{{match.team1.name}}
{{match.result_team1}} -
{{match.team2.name}}
{{match.result_team2}} -
Toggle Past Matches
Matchday
{{day.matchday}} {{day.matchday}}
All times your timezone (GMT {{ timezoneoffset }})

{{ day.date_ts * 1000 | date:'fullDate' }}

{{ match.playdate * 1000 | date:'shortTime' }}
Finished
{{match.result_team1}}
:
{{match.result_team2}}
-
:
-
{{match.map1}}
{{match.map1}} / {{match.map2}} / {{match.map3}} / {{match.map4}} / {{match.map5}}

Detailed Schedule

Week 1

March 16-22

monday

Round 1

tuesday

Round 1

Wednesday

Round 2

Thursday

Round 2

Friday

Round 3

Saturday

Round 3

Sunday

Round 4

Group A
Match #1

14:25

Group B
Match #1

14:25

Group A
Match #2

14:25

Group B
Match #2

14:25

Group A
Match #3

14:25

Group B
Match #3

14:25

Group A
Match #3

14:25

Group A
Match #3

18:20

Group B
Match #3

18:20

Group A
Match #3

18:20

Group B
Match #3

18:20

Group A
Match #2

18:20

Group B
Match #2

18:20

Group A
Match #2

18:20

Group A
Match #2

22:15

Group B
Match #2

22:15

Group A
Match #1

22:15

Group B
Match #1

22:15

Group A
Match #1

22:15

Group B
Match #1

22:15

Group A
Match #1

22:15

All matches are played at the Studio  |  Best-of-three (Bo3)  |  All times are CET until March 28

Week 2

March 23-29

monday

Round 4

tuesday

Round 5

Wednesday

Round 1

Thursday

Round 1

Friday

Round 2

Saturday

Round 2

Sunday

Round 3

Group B
Match #1

14:25

Group C
Match #1

14:25

Group D
Match #1

14:25

Group C
Match #2

14:25

Group D
Match #2

14:25

Group C
Match #3

14:25

Group B
Match #3

18:20

Group A
Match #1, #2, #3

18:25

Group C
Match #3

18:20

Group D
Match #3

18:20

Group C
Match #3

18:20

Group D
Match #3

18:20

Group C
Match #2

18:20

Group B
Match #2

22:15

Group B
Match #1, #2, #3

22:20

Group C
Match #2

22:15

Group D
Match #2

22:15

Group C
Match #1

22:15

Group D
Match #1

22:15

Group C
Match #1

22:15

All matches are played at the Studio  |  Best-of-three (Bo3)  |  All times are CET until March 28 & CEST from March 29
Week 3

March 30 - ApriL 5

monday

Round 3

tuesday

Round 4

Wednesday

Round 4

Thursday

Round 5

Friday

No Matches

Saturday

Play-INs

Sunday

Round 1

Group D
Match #3

14:25

Group C
Match #1

14:25

Group D
Match #1

14:25

Group D
Match #2

18:20

Group C
Match #3

18:20

Group D
Match #3

18:20

Group C
Match #1, #2, #3

18:25

Play-In #1
1st Group & 1st Group

18:25

Round 1 #1
2nd Group & 3rd Group

18:25

Group D
Match #1

22:15

Group C
Match #2

22:15

Group D
Match #2

22:15

Group D
Match #1, #2, #3

22:20

Play-In #2
1st Group & 1st Group

22:20

Round 1 #2
2nd Group & 3rd Group

22:20

All matches are played at the Studio  |  Best-of-three (Bo3)  |  All times are CEST

Week 4

ApriL 6 - 12

monday

Round 1

tuesday

Round 2

Wednesday

No Matches

Thursday

No Matches

Friday

Round 3

Saturday

SEMI-Finals

Sunday

FINALS

Round 1 #3
2nd Group & 3rd Group

18:25

Round2 #1
Winner #1 & Winner #2

18:25

Arena days
Updates coming soon

Arena days
Updates coming soon

Arena days
Updates coming soon

Round 1 #4
2nd Group & 3rd Group

22:20

Round2 #2
Winner #3 & Winner #4

22:20

Arena days
Updates coming soon

Arena days
Updates coming soon

Arena days
Updates coming soon

All matches are played at the Studio  |  Best-of-three (Bo3)  |  All times are CEST
MObile Version

Detailed Schedule

Week 1

March 16-22

All matches are played at the Studio  |  Best-of-three (Bo3)  |  All times are CET until March 28

Week 2

March 23-29

All matches are played at the Studio  |  Best-of-three (Bo3)  |  All times are CET until March 28 & CEST from March 29
Week 3

March 30 - ApriL 5

All matches are played at the Studio  |  Best-of-three (Bo3)  |  All times are CEST
Week 4

ApriL 6 - 12

All matches are played at the Studio  |  Best-of-three (Bo3)  |  All times are CEST
Close Menu